Na jednej ze studenckich, toruńskich grup, pojawił się kilka dni temu post napisany przez Paulinę Graban. Studentka UMK wystąpiła tam z inicjatywą pomocy pewnej rodzinie. Apel ma głównie na celu wywołanie uśmiechów na twarzach jej najmłodszych członków!

Paulina Graban, studentka komunikacji i psychologii w biznesie na UMK, zwróciła się kilka dni temu do członków facebookowej grupy „Studia UMK Toruń 2018″ z prośbą o pomoc pewnej rodzinie, a szczególnie jej najmłodszym członkom. Organizuje zbiórkę prezentów dla tych dwóch pociech, a konkretnie dla dziesięcioletniej Mai i dwunastoletniego Alexa, którzy mieli niedawno urodziny. W związku z tym, że ich rodziców przez trudną sytuację życiową, która sprawia, że każdy kolejny dzień jest dla nich ogromną niewiadomą, nie stać na zakup nawet najmniejszych drobiazgów dla swoich dzieci, Paulina postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce! Mimo iż dzieci miały już swoje urodziny, nadal zasługują na prezenty, wobec czego studentka poprzez social media zachęca wszystkich, którzy mają ochotę pomóc, do zorganizowania urodzinowych paczek dla Mai i Alexa.

Dlaczego postanowiła pomóc akurat tej rodzinie? Jak wspomniała, sytuacja tych ludzi nie jest łatwa – mieszkają w średnich warunkach, są bardzo zadłużeni, a córeczka ma wrodzoną wadę słuchu. Rodzina żyje tak naprawdę z dnia na dzień. Rodzice boją się, że przyjdzie taki dzień, gdy zostaną bez niczego i serce im się łamie kiedy myślą o tym, jak niewiele mogą dać swoim dzieciom. Do zorganizowania zbiórki Paulinę zmotywowały w szczególności słowa wypowiedziane przez mamę Mai i Alexa: „Jest mi tak przykro, że nie jestem w stanie dać własnym dzieciom najmniejszego prezentu na urodziny. Czuję, że zawiodłam”. Mama dzieci jest Paulinie ogromnie wdzięczna za ten piękny gest – organizatorka wie wobec tego, że to co robi ma niezwykłą wartość. Cieszy ją także duże zainteresowanie zbiórką. Warto wspomnieć, że każda osoba, która pomaga w tej akcji podpisuje się na kartce urodzinowej, aby mama pociech widziała ilu dobrych ludzi dołączyło się do zbiórki.

Urodzinowa zbiórka prezentów dla Mai i Alexa – co przyda się najbardziej?

Choć dzieci z pewnością ucieszą się z każdego, nawet najmniejszego drobiazgu, Paulina wymieniła kilka rzeczy, które głównie zbiera. Są to zabawki – gry planszowe, lalki, gry komputerowe, misie, a także gadżety szkolne. Z zabawek, o których dzieci marzą, Paulina wspomniała o wszelkich klockach LEGO, minecraft’cie, dinozaurach i smokach. Przydatne byłyby także ubrania, szczególnie te cieplejsze, których rozmiary, zainteresowanym osobom, organizatorka zbiórki udziela w wiadomości prywatnej. Kurtkę dla chłopca udało się już zakupić, natomiast szaliki, rękawiczki czy czapki są równie potrzebne i zawsze się przydadzą. Paulinie zależy także na tym, aby wszystkie rzeczy były nowe lub w idealnym stanie.

Początkowo Paulina miała zbierać prezenty do około 20 listopada. Zbiórka jednak nieco się wydłużyła, ponieważ trwać będzie do końca listopada, a pierwsza paczka wysyłana będzie w ten piątek (23 listopada) na wskazany przez mamę Mai i Alexa adres. Nadal więc można wziąć udział w tym szczytnym przedsięwzięciu! Apel o zbiórce, a także namiar do organizatorki, znajdziecie tutaj. Pod postem możecie wyrazić swoją chęć pomocy, a Paulina z pewnością odezwie się do Was w wiadomości prywatnej.

Serdecznie zachęcamy do jakiejkolwiek pomocy, chociażby w postaci rozpowszechnienia tej informacji – sprawmy, aby te urodziny były dla Mai i Alexa wyjątkowe!