Jak wszyscy wiemy – warto pomagać, a okazji do pomocy wokół nas jest naprawdę wiele. Dzisiaj jednak chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na Wojtka Wasilewskiego, który jest znanym działaczem z Torunia. Wielokrotnie pomagał innym, wspierał różne inicjatywy i udzielał się w wielu sprawach związanych z naszym miastem czy toruńską uczelnią, teraz jednak sam potrzebuje pomocy innych. 

Pomóżmy Wojtkowi Wasilewskiemu!

Wojtek Wasilewski jest w Toruniu znanym działaczem. W swojej publicznej działalności był członkiem Samorządu Studenckiego UMK, współpracował z WOŚP-em i innymi organizacjami, znany jest także z Radia Sfera UMK. Trzy miesiące temu, dokładnie 12 czerwca, miał wypadek samochodowy. Stało się to deszczowego dnia, kiedy wracał z kolegą autostradą ze szkolenia, które odbywało się w Krakowie. Tył auta zaczął uciekać, a samochód uderzył w  tylny róg naczepy tira. Choć pojazd był na tyle sprawny, że był w stanie zjechać o własnych siłach na pas awaryjny, to drzwi od strony pasażera, czyli tam gdzie siedział Wojtek, były na tyle zakleszczone, że strażacy musieli rozcinać auto. Po dotarciu do szpitala okazało się, że ręka Wojtka jest zmiażdżona w takim stopniu, że nie było możliwości jej uratowania – musiano ją amputować. 

Niewątpliwie Wojtek, aby móc w miarę normalnie funkcjonować, potrzebuje protezy. Koszt jej zakupu jest jednak bardzo wysoki – najtańsza proteza oferująca mechanizm mioelektryczny, czyli wykorzystujący sygnały elektromagnetyczne wysyłane przez napinające się mięśnie ramienia, do otwierania (napinając triceps) i zamykania (napinając biceps) mechanicznej dłoni, kosztuje 44000 zł. Choć nie jest to szczyt możliwości technologicznych, już taka proteza niezwykle ułatwiłaby Wojtkowi codzienne funkcjonowanie. Nadal jednak, mimo iż jest to pozornie najtańsza opcja zakupu, jej koszt jest ogromny – bez pomocy innych ludzi samodzielny zakup protezy jest w zasadzie niemożliwy. Dlatego warto pomóc Wojtkowi! Jak to zrobić?

Po pierwsze, można oczywiście dokonywać wpłat na specjalne konto:

27 9348 0000 0009 6146 2000 0020
Mazurska Fundacja Edukacyjna Bonus Pastor,
ul. Pionierów 4, 11-600 Węgorzewo
tytułem: Darowizna na rzecz Wojtka Wasilewskiego od…. (tu swoje imię i nazwisko)

Ponadto można też wziąć udział w licytacjach, na rzecz których powstała na Facebooku specjalna grupa – znajdziecie ją tutaj. Cały dochód z wszystkich aukcji zostanie oczywiście przekazany dla Wojtka.

Zachęcamy wszystkich do pomocy, a Wojtkowi życzymy wszystkiego najlepszego!