Chodzi oczywiście o jednoosobową działalność gospodarczą. Nie oznacza to jednak, że właśnie tyle nowych firm przybyło w tym roku w Toruniu. 

Wśród 26 tys. podmiotów gospodarczych prowadzących działalność w Grodzie Kopernika w 2018 roku znajdują się obecnie 164 nowe przedsiębiorstwa.

Jest to wynik uwzględniający liczbę wniosków o wykreślenie, zawieszenie oraz wznowienie działalności. Samych wniosków o rejestrację działalności gospodarczej w Toruniu złożono od początku roku do końca lipca ponad tysiąc. Dokładnie 1 038, jak wynika z raportu Wydziału Ewidencji i Rejestracji toruńskiego urzędu miasta.

Ile firm prowadzi działalność w Toruniu?

Wedle Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w Toruniu zarejestrowanych jest 15 885 działalności gospodarczych. W tym gronie znajdują się przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub spółki cywilne.

Ujmując także spółki prawa handlowego, wpisywane do Krajowego Rejestru Sądowego, w Toruniu działalność gospodarczą wg szacunków magistratu prowadzi łącznie 26 tys. podmiotów.