Arystyczny rewolucjonista, błazen i sowizdrzał, wywrotowiec, buddysta, ojciec, smarkacz, karateka, kontrabasista, kompozytor – to wszystko składa się na jedno nazwisko: Tymon Tymański.

 

W czwartek, 19 czerwca, dokładnie tego samego dnia, kiedy będzie możliwość usłyszenia Tymona na żywo, będzie on również promował swoją autobiografię, w której będzie można zadać mu kilka pytań.

 

Książka, o której mowa, powstała we współpracy z Rafałem Księżykiem, któremu udało się skłonić Tymańskiego do wspomnień, zarówno tych najstarszych, jak i tych kończących się w drugiej dekadzie XXI wieku. Nie zabrakło w niej opowieści o dzieciństwie, rodzinie, nałogowym słuchaniu płyt, wyzwalającej przygodzie z Tortarem i odejściu lidera tego ruchu, Zbigniewa Sajnoga, do sekty Niebo. Z biegiem czasu wnikamy we współpracę z takimi artystami jak Lester Bowie, Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska, Jacek Olter i inni. Nie brakuje również opowieści o legalnych i nielegalnych używkach, małżeństwach i związkach na odległość, narodzinach synów i duchowych poszukiwaniach.

 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 w klubie muzycznym przy ulicy Kopernika 3. Wstęp bezpłatny.

 

[fot. materiały prasowe]