Ogród to dla wielu osób miejsce wytchnienia i odpoczynku. To właśnie w nim lubimy spędzać wolne popołudnia i weekendy. W ogrodzie bawimy się z dziećmi i podejmujemy gości. Większość z nas dba głównie o stronę wizualną swojego ogrodu. Czasami jednak warto spojrzeć na niego od strony praktycznej i zastanowić się jak i gdzie przechowywać wszelkie bibeloty i narzędzia ogrodowe. Przecież takowych nigdy nie brakuje w naszych ogrodach.

Rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie w ogrodzie porządku są skrzynie ogrodowe. Te nowoczesne łączą przyjemne z pożytecznym. Pozwalają na przechowywanie narzędzi, a jednocześnie idealnie dopełniają aranżację przestrzeni.

Sposób na porządek, czyli skrzynia ogrodowa

Utrzymanie porządku w ogrodzie to często tylko pobożne życzenie. Niestety, nie zawsze bywa to łatwe i oczywiste. Narzędzia ogrodowe potrafią zajmować wiele miejsca. Porozrzucane tu i ówdzie uwielbiają się gubić. Nierzadko też ulegają zniszczeniu na skutek działania czynników atmosferycznych.

Skrzynia ogrodowa to idealny sposób na wygranie bitwy z porozrzucanymi narzędziami ogrodowymi. Tego typu gadżet świetnie sprawdzi się też jako schowek na koce, poduszki, dziecięce zabawki, a nawet donice czy materiały budowlane. Dzięki niej w ogrodzie zapanuje ład i porządek, a niezbędne przedmioty mimo, że ukryte, będą zawsze pod ręką.

Moda i wygoda

Skrzynia ogrodowa to dziś bardzo popularny trend. Zapomnijcie jednak o niezgrabnych, mało estetycznych i pokrytych rdzą schowkach. Współczesne skrzynie w niczym ich nie przypominają. Są bardzo eleganckie, stylowe i efektowne wizualnie. Często przypominają wygodne siedzisko, na którym w każdej chwili można usiąść i odpocząć. Dostępne w bogatej gamie kolorystycznej, idealnie dopasowują się do pozostałego wyposażenia ogrodu.

Jak wybrać skrzynię ogrodową?

Poszukiwanie idealnej skrzyni ogrodowej najlepiej rozpocząć od sprecyzowania własnych oczekiwań. Musimy wiedzieć, jak duża pojemność nam się przyda, a także do jakich celów chcemy przeznaczyć skrzynię. Czy ma to być jedynie schowek na narzędzia ogrodowe, koce lub poduszki, czy ma również pełnić jakieś dodatkowe funkcje, na przykład ławeczki lub stolika?

Jeśli chcemy, aby skrzynia nie pełniła tylko roli schowka na ogrodowe drobiazgi, wybierzmy duży model, który pomieści wiele innych rzeczy. Jeśli chcemy, aby była meblem wielozadaniowym, możemy pokusić się o wybór skrzyni łączącej rolę schowka i ławki lub schowka i barku. Bardzo ważną kwestią jest też materiał, z którego skrzynia została wykonana.

Na rynku dostępne są modele z drewna, plastiku i rattanu. Jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie, wówczas warto postawić na skrzynię z drewna lub rattanu. Ale uwaga! Tego typu materiały mogą ulegać niszczeniu na skutek kontaktu z wodą czy promieniowania słonecznego. Trwalszym rozwiązaniem będą skrzynie z tworzywa sztucznego, które jest odporne na wodę i zmienne warunki pogodowe. Trwałym, jednocześnie bardzo estetycznym rozwiązaniem są również skrzynie wykonane z tworzywa sztucznego imitującego rattan lub drewniane listwy.

I jeszcze jedno – jeśli wiemy, że nasza skrzynia będzie często przenoszona, warto skusić się na model posiadający kółka lub wygodne uchwyty.

Skrzynia balkonowa i na taras

Skrzynie ogrodowe swoje zastosowanie znajdują nie tylko w mniejszych i większych ogrodach. Z powodzeniem odnajdują się także na balkonie lub tarasie. Stylowa skrzynia balkonowa nie tylko doda smaczku ogólnej aranżacji przestrzeni, ale także ułatwi przechowanie gadżetów i artykułów, z których korzystamy odpoczywając na balkonie lub tarasie. Szczególnie dobrze sprawdzi się do przechowywania poduszek, koców, konewek, latarenek, a nawet drobnej zastawy stołowej.

Jeśli taras lub balkon nie jest dużych rozmiarów, wówczas dobrze jest wybrać coś mniejszego i jednocześnie funkcjonalnego. Fajnym rozwiązaniem będzie skrzynia-stolik, skrzynia z funkcją siedziska lub schowek z ławką do siedzenia. Wybierając jedno z tych rozwiązań (w zależności od wielkości tarasu i balkonu) nie tylko zyskamy wygodny schowek na drobiazgi, ale także dodatkowy mebel.

Uwaga! Jeśli mamy mało miejsca na balkonie i nie zmieścimy na nim schowka w postaci ławki, wówczas idealnym wyborem będzie mniejsza skrzynia na balkon ze wzmocnionym wiekiem, na którym będziemy mogli od czasu do czasu przysiąść.

Skrzynia na taras, podobnie jak skrzynia balkonowa powinna być wykonana z trwałych materiałów, które wytrzymają każdą pogodę. Idealnie sprawdzą się tu modele z tworzyw sztucznych. Elegancko prezentować się będą klasyczne skrzynie z materiału imitującego rattan oraz z tworzywa o strukturze do złudzenia przypominającej naturalne drewno. Ten typ schowków jest najbardziej odporny na warunki atmosferyczne i może stać na powietrzu przez cały rok. Skrzynie plastikowe dostępne są w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach, co bardzo ułatwia wybór. Dodatkową ich zaletą jest też niezbyt wygórowana cena.

[Artykuł sponsorowany]