Już w poniedziałek publiczność Kina Studenckiego „Niebieski Kocyk” powróci do erotycznej krainy Larsa von Triera. W dzisiejszym świecie seks stał się atrybutem codzienności, lecz jeśli komukolwiek wydaje się, że widział już wszystko na ten temat, pora obejrzeć drugą część „Nimfomanki”.

 

Po zapoznaniu się z pierwszą erotyczną konfrontacją reżysera tematyka już nikogo nie dziwi. Widz wciąż krąży po świecie perwersyjnych rozkoszy. Kontynuacja seksualnej spowiedzi wchodzi w etap utraty jakichkolwiek barier. Główna bohaterka filmu posuwa się w swoich erotycznych doświadczeniach coraz dalej. Pojawia się fascynacja sado-maso, seks z czarnoskórym oraz kobietą, lecz w tym wszystkim zanika istota samego stosunku – pragnienie nie burzy już krwi kobiety. Ciało okazuje się zawodną maszyną krzywdzącą bohaterkę, ponieważ poszukiwanie straconych emocji prowadzi ją na samo dno.

Publiczność „Niebieskiego kocyka” czeka podróż mroczniejsza od poprzedniej. To wędrówka po świecie wiecznego niezaspokojenia, gdzie zabawa przeradza się w rozczarowanie. Joe przemieni się w ofiarę własnych pragnień. Kobieta, która wcześniej dominowała, nagle stanie się proszącą o seks jak o jałmużnę. W drugiej części erotycznego opus magnum grzech przeplatać się będzie z pokorą, a pasja z bólem. Czy człowiek jest więźniem zwierzęcego instynktu i seksualnego głodu? Odpowiedź na to pytanie już w poniedziałek. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19. Bilety: 10 złotych – studenci i doktoranci UMK oraz absolwenci z Kartą Absolwenta UMK, 12 złotych – pozostali.

 

[Fot. materiał promocyjny]