Zamiast zażywać kąpieli w fontannie Cosmopolis lub innych toruńskich fontannach, mieszkańcy będą mogli już niebawem zrelaksować się w nowo powstałym basenie pod gołym niebem. Budowa kąpieliska na Bydgoskim Przedmieściu ruszy w przyszłym roku.

Do tej pory torunianie mogli korzystać z jednego kąpieliska pod chmurką znajdującego się na Skarpie. Budowa drugiego tego typu obiektu ma się rozpocząć w przyszłym roku. Kąpielisko na Bydgoskim Przedmieściu to inwestycja, która pochłonie ok. 2,4mln zł. Rozmowy na temat powstania nowego obiektu przeznaczonego do kąpieli wodnych trwały od blisko dwóch lat. Jednym z problemów był wybór odpowiedniej lokalizacji. W minionym tygodniu zastępca Prezydenta Miasta Torunia, Zbigniew Fiderewicz, ogłosił, że kąpielisko powstanie przy ul. Bydgoskiej, naprzeciwko Centrum Konferencyjnego Park. Decyzja dotycząca lokalizacji zapadła po licznych apelach mieszkańców Bydgoskiego Przedmieścia. To właśnie w tej dzielnicy, w 2008 roku, zamknięto ogromnie popularne kąpielisko „Wodnik”.

Jak będzie wyglądało kąpielisko na Bydgoskim Przedmieściu?

Kompleks składać się będzie prawdopodobnie z trzech basenów – dwóch głębszych dla młodzieży i dorosłych oraz jednego płytszego dla najmłodszych. Wszystko otoczone zostanie drewnianymi pomostami. Podczas konsultacji mieszkańcy zaproponowali, że przy obiekcie powinna powstać również zjeżdżalnia dla małych dzieci, punkt gastronomiczny, toalety oraz przebieralnie.

W przyszłorocznym budżecie na realizację kąpieliska zarezerwowano milion złotych. Brakującą kwotę Urząd ma dołożyć w kolejnym roku. Ostateczną decyzję w sprawie budowy kompleksu mają podjąć toruńscy radni.
Kąpielisko na Bydgoskim Przedmieściu na pewno będzie cieszyć się dużą popularnością, podobnie jak oblegane przez najmłodszych baseny na Skarpie.

[fot. Sara Watrak]