Święta to czas, w którym warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale głównie o innych. Choć pomagać powinniśmy nie tylko w grudniowym okresie, ale przez cały rok, niech nadchodzące Boże Narodzenie będzie dla nas motywacją do pomocy kolejnej, wyjątkowej osobie – Nelly.

Nelly to 23-letnia studentka dziennikarstwa na WPiSM UMK, która ma duże problemy ze zdrowiem od samego urodzenia. Jej największym kłopotem jest bardzo duża skolioza. Nelly, mimo swojej choroby, prowadzi bardzo aktywne życie. Studiuje, spotyka się z przyjaciółmi, podróżuje… Jednak niedługo jej normalne życie może zostać zakłócone, ponieważ postępująca choroba z dnia na dzień coraz bardziej utrudnia funkcjonowanie.

Dziewczyna wraz z mamą, w poniższym video, opowiada o swoich problemach zdrowotnych:

Pozwólmy Nelly normalnie żyć

Nelly, by normalnie funkcjonować, potrzebuje operacji. Dwa zabiegi operacyjne mają zostać przeprowadzone w szpitalu Santa Cecilia Hospital we włoskiej miejscowości Cotignola, przez doktora Francesco Lolli i jego zespół. Jednak koszt operacji jest ogromny – sięga 600 000 złotych. Nelly rzecz jasna nie jest w stanie sama go pokryć. W związku z tym, jej przyjaciel Fabio Alberti, rozpoczął zbiórkę na rzecz dziewczyny. Zbiórka zagraniczna została zainicjowana już wcześniej, teraz postanowiono więc zorganizować ją w Polsce, aby umożliwić wpłaty zarówno w euro, jak i w złotówkach. Pieniądze na leczenie dla Nelly można wpłacać tutaj. Wpłat można dokonywać także poprzez PayPal: donate@unoallavolta.org. Choć kwota do zebrania jest ogromna warto wpłacić choć kilka złotych, bowiem wspólnymi siłami można podarować Nelly szansę na normalne życie.

[Fot. youtube.com]