Młodzi, zdolni i – być może – wkrótce sławni. Tacy są studenci Wydziału Sztuk Pięknych UMK, których prace niebawem będzie można obejrzeć w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.

Wystawa Dyplom 2017 to ekspozycja najlepszych prac dyplomowych, których autorami są studenci takich kierunków jak malarstwo, rzeźba, grafika, edukacja artystyczna oraz konserwacja i restauracja dzieł sztuki. Prace wyróżnionych absolwentów zostały wykonane w różnych technikach. Zgodnie z tradycją Wydziału Sztuk Pięknych najlepsze z nich zostaną nagrodzone medalami i wyróżnieniami:

– medale im. Tymona Niesiołowskiego otrzymają najlepsi absolwenci kierunków: malarstwo, grafika oraz rzeźba,
– medal im. Janusza Boguckiego zostanie wręczony za najlepszy dyplom artystyczny i pracę teoretyczną na kierunku edukacja artystyczna,
– wyróżnienie im. Josepha Saundersa przyznane zostanie za najlepsze prace teoretyczne z zakresu historii sztuki;
– wyróżnienie im. Leona Torwirta wręczone zostanie najlepszym absolwentom kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki.

Dyplom 2017 – jakie prace zobaczymy na wystawie?

Wystawa jest niezwykle różnorodna – składa się na nią kilkadziesiąt prac autorstwa ponad 40 absolwentów. Niektóre z nich zaskakują swoją prostotą, w innych natomiast można dostrzec inspiracje nowymi mediami. Wystawę Dyplom 2017 należy nie tylko obejrzeć, warto ją przeanalizować i po prostu przeżyć.

Kuratorem wystawy jest Michał Rygielski, który studia na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu ukończył w 1993 roku. Obecnie zajmuje się grafiką warsztatową oraz projektowaniem graficznym. Jest adiunktem w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

Wystawa Dyplom 2017 to dowód na to, że młodzi ludzie potrafią tworzyć dojrzałe prace. Absolwenci UMK są żądni wiedzy, wnikliwi oraz krytyczni. Cechuje ich nie tylko wielka kreatywność, lecz także oryginalność i odwaga – nie boją się stosować nowatorskich metod badawczych.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 16 lutego 2018 – 11 marca 2018 (wernisaż wystawy – 16 lutego 2018, godz. 19.00; finisaż – 2 marca 2018 r, godz. 13.30)
GDZIE: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń

Wydarzenie na Facebooku

[fot. Angelika Plich]