25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których zdecydujemy, kto będzie reprezentował Polskę w Unii Europejskiej. Dobrą rozgrzewką wyborczą mogą się okazać prawybory organizowane na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych.

Wyjątkową okazję do podwójnego oddania swoich głosów będą mieli studenci i pracownicy WPiSM. Już w środę 21 maja będzie można tam znaleźć urnę wyborczą. Na kartach do głosowania znajdą się wszystkie komitety, które zarejestrowały listy kandydatów chociaż w jednym okręgu wyborczym.

Dla lepszej orientacji  wymieńmy te komitety: KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, KWW Ruch Narodowy, KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy, KW Prawo i Sprawiedliwość, KKW Europa Plus Twój Ruch, KW Polska Razem Jarosława Gowina, KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke, KW Platforma Obywatelska, KW Polskie Stronnictwo Ludowe, KW Demokracja Bezpośrednia, KW Samoobrona, KW Partia Zieloni.

Głosowanie odbędzie się w godzinach 9:30 – 15:00. Jak w prawdziwym lokalu wyborczym, odbędą się na podstawie list wyborców. Nad przebiegiem głosowanie będzie czuwać komisja wyborcza. Wyniki zostaną ogłoszone już po godzinie 16.

Prawybory są organizowane z inicjatywy dr. Wojciecha Peszyńskiego, specjalisty w zakresie kampanii wyborczych z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK.

My ze swej strony jesteśmy bardzo ciekawi, czy popularność internetowa ugrupowań przełoży się na wyniki głosowania w prawyborach. W końcu głosować będą ludzie młodzi (pracownicy naukowi) i bardzo młodzi.

Spod Kopca. pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

10364486_666987823348287_1566494097_n