Rewelacja 2014 roku – duet PRO8L3M już w najbliższą sobotę w klubie NRD!

 

Oskar i Steez83 podbój rynku rozpoczęli w 2013 wydaną własnym sumptem EP-ką C30-C39. Dla jednych był to powiew świeżości, dla drugich niezrozumiały i trudny do sklasyfikowania fenomen. Niemniej jednak nie dało się przejść obok tego projektu obojętnie. Ostatecznie album wyprzedał się w gigantycznie szybkim tempie i znalazł się w wielu podsumowaniach roku.
Rok 2014 to Art Brut Mixtape. Koncept oparty na pętlach z polskiej muzyki lat 80. Uliczne konexje historie przekazywane charyzmatyczną nawijką Oskara tworzą świetny klimat ulicznego rapu, jakiego polski hip-hop dawno nie doświadczył.

 

Za całym projektem stoi również anonimowość. „Założyliśmy sobie np., że będziemy anonimowi, ale nie chodzi tu o jakąś wydumaną filozofię. Te rzeczy, które są w naszych kawałkach opowiedziane, my przeżyliśmy. Nie najlepszym pomysłem jest świecenie ryjem, gdy wspomina się te historie.” – wspomina Steez w wywiadzie dla Aktivist. To domyka cały koncept, który tym bardziej ciekawi odbiorcę.

 

To wszystko do zobaczenia już 21 lutego o godzinie 20:00 przy ulicy Browarnej 6. Supportować będzie Jurek Kiler. Bilety dostępne w cenie 25 zł (przedsprzedaż) lub 30 zł (w dniu koncertu).

 

[fot. FaceBook, strona wydarzenia]