Jeśli należycie do grona odważnych osób, jesteście fanami mocnych wrażeń i Waszą ulubioną weekendową rozrywką jest oglądanie horrorów, kino Centrum przygotowało coś specjalnie dla Was! Już w ten weekend obejrzycie tam oryginalne i różnorodne horrory pochodzące z dwóch przeglądów: Fest Makabra i Hiszpański Maraton Strachu!

Fest Makabra to ogólnopolski przegląd filmowy, podczas którego możemy obejrzeć zagraniczne filmy z pogranicza horroru, czarnej komedii, mrocznego fantasy… Wizyta na przeglądzie będzie prawdopodobnie jedyną okazja do obejrzenia tych filmów na wielkim ekranie, ponieważ większość z nich, zostanie wyświetlona w Polsce premierowo. W Toruniu, z repertuaru Fest Makabry, zobaczymy produkcje, tj. Bodom – brutalny, fiński horror, inspirowany prawdziwą masakrą nad jeziorem Bodom z 1960 roku; Klątwa Śpiącej Królewny – klimatyczny, gotycki film, który jest odświeżoną, mroczniejszą wersją baśni braci Grimm; Pod Mroczną Górą – zimowy horror, którego akcja ma miejsce w Północnej Kanadzie, a sam film został pozytywnie przyjęty na festiwalach Fantasia i w Austin; Atak krwiożerczych donatów – świadomie komiczna i niepoważna produkcja, po której obejrzeniu prawdopodobnie na długo zrezygnujecie z jedzenia pączków; szwedzki dreszczowiec Amerykański Burger, składający krwisty hołd amerykańskim fast-foodom oraz Zombie Express – koreański horror, którego dynamiczna i krwawa akcja, opowiada historię pasażerów rozpędzonego pociągu, walczących o przetrwanie w kraju opanowanym przez zombie.

W programie Hiszpańskiego Maratonu Strachu zobaczymy trzy produkcje, dzięki którym poznamy mroczną stronę Hiszpan. Film Ścieżka zła, opowie historię zazdrosnego męża. Ciało Anny Fritz to z kolei dreszczowiec, który mówi o nikczemnych, erotycznych planach pracowników prosektorium, za które zostaną surowo ukarani, a horror Gniazdo ryjówek, ukaże widzom opowieść o siostrach, z których jedna pogrążona jest w świecie religijnych rytuałów.

Dodatkową gratką dla widzów, będzie wyświetlenie kultowego filmu Upiór w operze z muzyką na żywo! Będzie to film niemy, a oprawę muzyczną zapewnią muzycy współpracujący ze sobą od lat: Marcin Młynarczyk i Grzegorz Kosowski.

Przegląd horrorów – program:

piątek, 7 kwietnia:

15.30 – Bodom (85 min.) FEST MAKABRA

18.00 – Upiór w operze, seans z muzyką na żywo

20.30 – Klątwa śpiącej królewny (89 min.) FEST MAKABRA

sobota, 8 kwietnia:

17.00 – Ścieżka zła (82 min.) HISZPAŃSKI MARATON STRACHU

19.00 – Ciało Anny Fritz (76 min.) HISZPAŃSKI MARATON STRACHU

20.45 – Gniazdo ryjówek (95 min.) HISZPAŃSKI MARATON STRACHU

niedziela, 9 kwietnia

14.00 – Pod mroczną górą (99 min.) FEST MAKABRA

16.00 – Atak krwiożerczych donatów (98 min.) FEST MAKABRA

18.00 – Amerykański burger (78 min.) FEST MAKABRA

20.00 – Zombie Express (118 min.) FEST MAKABRA

 

Masz dylemat na jaki horror się wybrać? Chciałbyś dowiedzieć się o niektórych produkcjach trochę więcej? Szczegółowe opisy filmów, które będziecie mogli obejrzeć, już w ten weekend w Kinie Centrum znajdziesz tutaj. Nie przegap tego wydarzenia! Spora dawka adrenaliny i mrożące krew w żyłach historie – gwarantowane!

 

Szczegóły wydarzenia:

Co: 3 DNI GROZY – przegląd horrorów

Kiedy: 7-9 kwietnia

Gdzie: Kino Centrum (CSW)

Bilety: seans Upiora w operze z muzyką na żywo – 20 zł, reszta filmów – 10 zł

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!