Niezwykle efektowny projekt zagospodarowania terenów w okolicy nowego mostu kosztował miasto 120 tysięcy złotych. To nie muszą być zmarnowane pieniądze, ale perspektywa realizacji koncepcji wydaje się bardzo odległa.

Pracownia „Dom i Miasto” na zachodnim brzegu Wisły zaplanowała nowe centrum wypoczynkowe. Projekt zawiera liczne nierozpatrywane dotąd rozwiązania. Nie brakuje w nim nawet parku linowego, toru dla saneczkarzy, pływalni, nowych mieszkań i sklepów. Ujęto też wykorzystanie terenów zalewowych. To nie wszystko – powstać ma kawiarnia, amfiteatr, kręgielnia i wiele więcej. Na realizację tych celów przeznaczono 170 hektarów ziemi.

Na stronie miejskiej przeczytamy o wypowiedzi Czesława Bieleckiego (autor projektu), że „projekt jest pewnym scenariuszem, założeniem urbanistycznym, które ma pokazać fantastyczny potencjał tego miejsca” oraz, że odbędą się na ten temat konsultacje społeczne. Wynika z tego, że owe plany to nic wiążącego. Co ciekawe, nie znajdziemy w tej obszernej publikacji żadnych informacji na temat kosztów inwestycji ani wspomnianej wartości samego projektu. Czekamy na więcej szczegółów.

Fot.: Autor: Lestat (Jan Mehlich) (Praca własna), Wikimedia Commons