Ostatni weekend marca w Toruniu upłynie pod znakiem elektronicznych dźwięków. Klub NRD w ramach cyklu „Odwilż w NRD” proponuje koncert zespołu Rebeka.

 

Grupę tworzy Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny. Kojarzyć ich można z labelem Brennenessel, z którego wypłynął m.in zespół Kamp! Występowali na największych festiwalach w Polsce – Open’er, OFF, Selector czy FreeForm. Do Torunia zawitają w ramach trasy „Nothing to Give Tour 2014″ i zaprezentują swój materiał z płyty pochodzącej z ubiegłego roku.

Muzyka Rebeki to pogranicze elektronicznego popu i brudnej elektroniki. Muzycy pracowali już wcześniej jako solowi twórcy – Iwona Skwarek pojawiła się chociażby na płycie Waglewskich czy „Flora”, portugalskiego producenta Moullinexa, zaś Bartosz Szczęsny wydał we wspomnianym wcześniej netlabelu epkę „Beyond Midnight” oraz mixował debiutancki album Kamp!

Trasa „Nothing to Give Tour 2014″  rozpoczęła się 21 lutego w Budapeszcie i potrwa do 29 marca, kiedy to odbędzie się ostatni koncert w jej ramach. Do Torunia zawitają 27 marca. Koncert odbędzie się o godzinie 20:00 w klubie NRD w ramach cyklu „Odwilż w NRD”. Cena biletów w przedsprzedaży wynosi 20 zł, zaś w dniu koncertu będzie wynosiła 25 zł.

 

 

[fot.: facebook, fanpage zespołu Rebeka]