Polsko-niemiecka piosenkarka i kompozytorka. Nurt muzyki R&B wzbogaca o elementy elektroniki, soulu i hip-hopu. Rosalie., bo o niej mowa, da koncert w jednym z toruńskich klubów.

Urodziła się w Berlinie, jednak większość czasu spędzała w Poznaniu.  Inspiracje czerpie z przełomu lat 80/90-tych amerykańskim R&B i rapem. Sławę przyniosło jej opublikowanie dwóch singli – „This Thing Called Love” oraz „Do It Right”. Przy ich tworzeniu współpracowała z Mateuszem Gudel, odpowiadającym za muzykę. Sama Rosalie. była odpowiedzialna w tym duecie za tekst. Znalazła się w pierwszej trójce najlepiej zapowiadających się polskich artystów w 2016 r. według portalu muzycznego Brand New Anthem. Na ten moment współpracuje z Alkopoligamią. Owocem owej współpracy jest debiutancki album Rosalie. zatytułowany „Flashback” który w krótkim czasie zyskał popularność. W 2018 r. otrzymała nominację do Fryderyków oraz wygrała plebiscyt Sanki 2018 jako nadzieja polskiej muzyki.

Ciekawostka

Rosalie jest współautorką singla „Więcej”, do którego napisała tekst. Za muzykę natomiast odpowiada Stendek. Utwór zyskał na popularności dzięki wykorzystaniu go do spotu wizerunkowego TVN-u który zapewne wiele osób choć raz miała przyjemność usłyszeć.

Kiedy i gdzie?

Kiedy? 22 listopada, godz. 20:00

Gdzie? NRD Klub, ul Browarna 6

Za ile? Bilety w cenach: 29zł dostępne na goingapp.pl oraz 39zł w dniu koncertu.