Lato się skończyło, lecz na pewno czeka nas jeszcze wiele słonecznych dni. Dobrym sposobem na ich wykorzystanie jest wybranie się na wycieczkę rowerową. Warto zatem przejechać się Wiślaną Trasą Rowerową- z Pomorza do Małopolski.

Ta trasa rowerowa ma docelowo prowadzić drogami po obu stronach Wisły, gdzie powietrze jest wolne od zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy silnikowe, ponieważ są one wyłączone z ruchu. Nawierzchnia jest zróżnicowana, jednak poziom trudności tej trasy jest oceniony jako średni. Nada się na nią prawie każdy rower- z wyjątkiem szosowego, ze względu na sporą ilość piasku na trasie. Najlepiej sprawdzi się tutaj rower trekkingowy.

Szlak rowerowy w województwie kujawsko- pomorskim prowadzi przez najatrakcyjniejsze miasta w tym regionie, takie jak: Grudziądz, Świecie, Chełmno, Bydgoszcz, Toruń i Włocławek. Po lewej stronie Wisły trasa ta ma 238 km, a po prawej 212km.

dadelo.pl/ autor

dadelo.pl/ autor

Na liście atrakcji, które obejmuje ten szlak, jest między innymi Stare Miasto w Toruniu oraz Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika. Warto również zobaczyć starówkę w Bydgoszczy i Chełmnie, a także Grudziądz.

Cała trasa oprócz województwa kujawsko- pomorskiego prowadzi również przez Małopolskę i Śląsk. Więcej o pozostałych odcinkach tego szlaku można przeczytać na blogu Dadelo.pl pod tym adresem: https://www.dadelo.pl/blog/najlepsze-szlaki-rowerowe-na-dwoch-kolkach-przez-polske/