Każdy, kto pracuje w branży odzieżowej, wie, że najlepszym sprzedawcą jest… manekin sklepowy. Jest jak lustro dla osób, które przeglądają witryny oraz zachwycają się stylizacjami w środku sklepu. Nie można bagatelizować takiego narzędzia marketingowego jak manekin. Gdy jest brudny i obdrapany, to żaden klient nie ma ochoty oglądać nawet najpiękniejszej kolekcji odzieżowej. Wtedy raczej pełni funkcję odstraszającą. W tym artykule przybliżę wam najnowsze trendy w manekinach.

Całkiem nowe kształty

Nowe manekiny są jeszcze bardziej szczupłe. Mają wyluzowaną i tylko pozornie niedopracowaną postawę. Często towarzyszy im rzeźbiarska fryzura. Niekoniecznie bardzo nowoczesna. Manekiny wykończone są w połysku albo na surowo. Mają lżejszy lub silniejszy mat.

Matowy wygląd

Nowe manekiny są matowe, surowe. Wydaje się, że nie są do końca wykończone. Najlepiej sprawdza się klasyczna czerń, przydymiona biel lub szarość. Głowa manekina powinna mieć gładki, owalny kształt albo lekko zarysowaną fakturę twarzy. Bardzo często mają lekką, rzeźbiarską fryzurę. Mają różne, dość młodzieżowe i swobodne pozy.

Błysk też jest modny

Na czasie również są manekiny o bardziej niestandardowej kolorystyce. Mają zazwyczaj nierzeczywisty kształt twarzy. Może być delikatnie zarysowany albo czysto owalny. Łączenie odmiennych kolorów w jednej witrynie to często spotykana metoda visual merchandisingu.

Rzeczywiste kształty

Jeżeli chodzi o męskie manekiny, to dominuje wysportowana sylwetka o niezwykłych, bardzo urozmaiconych pozach. Zazwyczaj męskie manekiny mają wyrzeźbione kształty oraz sportowe pozy. Damskie mają bardziej delikatną formę. Są subtelne i kobiece. Mają sylwetkę pozującej modelki. Detale sylwetki są niezwykle starannie pokazane. Chodzi tu na przykład o wyprofilowaną pierś albo obojczyk.

W stylu vintage

Manekiny w stylu vintage nie wychodzą z mody. Zapowiadany jest również powrót manekinów krawieckich albo inspirowanych krawieckimi. Na poprzednich targach Euroshop sporo zainteresowania budziły manekiny zrobione z niecodziennych tkanin, takich jak: masa papierowa, sznurek, dżins, juta, tkanina ze wzorem angielskiej flagi albo patchwork z rozmaitych kolorystycznie oraz fakturowo tkanin. Taki manekin z pewnością przyciągnie wzrok niejednego klienta.

Manekiny w stylu eco

Takie manekiny najczęściej są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska oraz takie, które już kiedyś zostały do czegoś wykorzystane. W ten sposób producenci mogą wykorzystać ciekawe modele i co najważniejsze zamanifestować, że wspierają środowisko naturalne. Które z nowych pomysłów na manekiny podobają wam się najbardziej?

[Artykuł sponsorowany]