W ramach XIII edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera organizatorzy planują dużo atrakcji dla kibiców zjeżdżających na ten czas do Torunia.

Jedną z ważniejszych ma być Muzeum Siatkarskie, które przywiezie Grzegorz Szewczyk – właściciel Volley Bajki, czyli położonego na warszawskim Ursynowie baru sportowego – pełniącego również funkcje muzeum.

Jak mówi sam organizator tego przedsięwzięcia, do grodu Kopernika przyjadą wszystkie stroje reprezentacyjne od lat 70., aż po współczesne. Ponadto odwiedzający muzeum, będą mogli zapoznać się z imponującą kolekcją wszystkich medali, jakie w historii zdobywali nasi siatkarze i siatkarki. Podobnie ma się rzecz ze zdjęciami zespołów – pochodzące z różnych lat, stanowią bogate źródło wiedzy o historii reprezentacji. Dodatkową atrakcją mają być aż trzy Puchary Świata, które zdobyli Polacy. Z pucharem zdobytym w Meksyku wiąże się dodatkowa historia, ponieważ jest on zdublowany. Grzegorz Szewczyk zapowiada, że atrakcje będą „wręcz szalone: i powinny przypaść do nawet najwybredniejszych gustów wśród kibiców tego sportu”.

Memoriał Wagnera odbędzie się w Arenie Toruń, przy ul. Bema 73-89, w dniach 22-24 sierpnia. Wystąpią reprezentacje Polski, Francji, Iranu i Japonii. Impreza ta jest hołdem dla wybitnego polskiego siatkarza i trenera, Huberta Jerzego Wagnera – twórcy potęgi naszej reprezentacji w latach 70.

[fot. materiały organizatora]