Sukcesy Michała Kwiatkowskiego przyczyniły się do wzrostu popularności kolarstwa w kraju, ale przede wszystkim w jego rodzinnym mieście. Dajmy tego wyraz 17 maja stając na starcie Skoda Velo Toruń.

Trasy czterech wyścigów powstały po konsultacji z „Kwiatem” – w dużej części odwzorowują jego dawne treningi. Potwierdzenie startu przez mistrza świata może zmotywować tych, którzy dotąd nie brali pod uwagę ścigania się na najdłuższym Dystansie Giga na 120 km. Kwiatkowski pojedzie w amatorskich zawodach, ale zapewnia, że nie będzie walczył o wysokie miejsca.  Będzie raczej wizytówką Skoda Velo Toruń – mimo to wystartuje w najtrudniejszym wyścigu.

Na przejechanie takiego dystansu może nie starczyć sił wielu amatorom, dlatego organizatorzy przygotowali aż cztery propozycje. Pokonując najkrótszą trasę (Dystans Rodzinny) będzie trzeba przemierzyć około 15 km. Dystans Mini to już 45 km, a 73 km będą wyzwaniem dla ścigających się na Dystansie Mega. Bulwar Filadelfijski stanowić będzie start i metę wszystkich wyścigów Skoda Velo Toruń. Impreza jest organizowana przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia, Akademię Michała Kwiatkowskiego oraz G&G Promotion.

Opłaty za wzięcie udziału w zawodach:
Dystans Rodzinny – 10 zł
Dystans Mini – 80 zł
Dystans Mega – 90 zł
Dystans Giga – 100 zł.

Po 14 maja opłaty wzrosną:
Dystans Rodzinny – 10 zł
Dystans Mini – 100 zł
Dystans Mega – 150 zł
Dystans Giga – 200

Więcej informacji na velotorun.com
Fot. ze strony organizatora