Inaugurację nowego sezonu w Niebieskim Kocyku uświetni Co-Sovel swoimi autorskimi interpretacjami słoweńskiego niepokornego poety Srecko Kosovela. 

Za pseudonimem Co-Sovel (skrót od Cooperation with Kosovel) ukrywa się Izolda Sorenson znana z występów z zespołem Julii Marcell. Grała także w kobiecym bandzie Drekoty.Śpiewane przez wokalistkę teksty są często luźnymi, autorskimi przekładami wierszy słoweńskiego poety na języki: polski i angielski. Srecko Kosovel, tworzący na początku XX w., określany jest dadaistą, modernistą, ekspresjonistą. Awangardowość i konstruktywizm, którym cechował się jako poeta Kosovel, jest także widoczny w utworach Co-Sovel. Jak mówi sama Izolda Sorenson, tworzona przez nią muzyka w ramach projektu Co-Sovel to zderzenie jej idealistycznej wizji świata z tym jak jest naprawdę. Czyli podobnie jak u Kosovela.

 

Płyta ze zgromadzonym przez artystkę materiałem ukaże się tej jesieni. Koncert w Od Nowie będzie częścią trasy Fall Tour.

Widzowie Niebieskiego Kocyka za okazaniem biletu na seans mogą zobaczyć występ Co-Sovel za darmo, dla pozostałych osób wstęp w cenie 5 zł.

Soundcloud Co-Sovel