Już za nieco ponad miesiąc, w niedzielę 29 października o godz. 19:00, w toruńskim Dworze Artusa wystąpi charyzmatyczny śpiewak, instrumentalista i kompozytor – Stanisław Soyka.

Stanisław Soyka, (wł. Stanisław Joachim Sojka) to polski wokalista jazzowy i popowy, kompozytor, pianista i aranżer, który już od wielu lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Jego utwory traktują głownie o miłości lub jej braku, tęsknocie, ale też o problemach współczesnego świata. W jego dorobku znajdziemy 37 albumów, z których kilka osiągnęło multi-platynowe nakłady. Sojka zawsze szedł swoją wytyczoną drogą, co charakteryzuje go do dnia dzisiejszego. Przez długie lata wypracowywał swój własny styl oraz język muzyczny, dzięki czemu jego piosenki rozpoznajemy już od pierwszych dźwięków. Należy również powiedzieć, że Stanisław Sojka skomponował muzykę do wielu wierszy polskich poetów, ale… nie tylko. Ciekawostką jest także fakt, że wystąpił w filmie. W 2008 roku dostał pierwszą kinową rolę w polsko-japońskiej produkcji Doroty Kędzierzawskiej ,,Jutro będzie lepiej”, gdzie wcielił się w rolę policjanta.

Soyka w Artusie

Podczas recitalu w Dworze Artusa usłyszymy m.in. pieśni do słów Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Leopolda Staffa czy Bolesława Leśmiana. Dodatkową atrakcją będą fragmenty słynnego zbioru dwunastu sonetów Williama Shakespeare’a. Spośród autorskich utworów królować będą też takie szlagiery jak: ,,Absolutnie nic”, ,,Cud niepamięci”, ,,Życie to krótki sen”, czy kultowa już ,,Tolerancja”.

Soyka w Artusie – Szczegóły wydarzenia:

Kto: Stanisław Soyka

Kiedy: 29 października (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Dwór Artusa – Sala Wielka, ul. Rynek Staromiejski 6

Bilety: normalny 65 zł, ulgowy 55 zł

Bilety dostępne są na artus.torun.pl oraz kupbilecik.pl

[Fot. Daniel Kruczyński/flickr.com]