Już od dziś o 18 w Domie Muz można oglądać specjalną wystawę przygotowaną przez Toruńskie Spacery Fotograficzne. Urzeczeni magią Torunia postanowili przedstawić go w… monochromatycznym filtrze nostalgii.

Na wernisażu znalazły się prace 20 autorów, którzy magiczne miejsca Bydgoskiego Przedmieścia pokazują w niezwykły sposób „retro”, czyli doskonale znanej „czarno-białej” tonacji. Wykonane zarówno cyfrowo, jak i analogowo zdjęcia, pokazują jedną z dzielnic Torunia bez elementów współczesności – to swoista ucieczka od XXI wieku – melancholijny odpoczynek i nostalgiczne westchnienie.

Na wystawie zobaczymy prace następujących fotografów: Alicja Bloch, Ewa Grzeszczuk, Sonia Kazuro, Izabela Kurjata, Beata Ławecka, Agata Jankowska, Kamila Pokrzywnicka, Ania Sitkiewicz, Joanna Stepaniuk, Katarzyna Rubiszewska, Jacek Bloch, Michał Fajga, Zbyszek Filipiak, Karol Karnowski, Grzegorz Kazuro, Piotrek Kwasiżur, Krzysztof Marcińczak, Maciej Mierzejewski, Paweł Modliński, Tomasz Stochmal

Toruńskie Spacery Fotograficzne to grupa, która działa od 2010 roku. Zamysł jest prosty. Spotykać się w pierwszą sobotę miesiąca i fotografować wybraną część miasta i okolic. Od wiosny Toruńskie Spacery Fotograficzne figurują w Krajowym Rejestrze Sądowym jako stowarzyszenie.

Po wystawie, organizatorzy wydarzenia zapraszają na Afterparty w Tratwie (ul. Flisacza 7)

Co: Wystawa Fotograficzna „Toruń w konwencji Retro”

Kto: Toruńskie Spacery Fotograficzne

Kiedy: 05.06.2014 g. 18.00/ wystawa czynna do 15.06

Ile: wstęp wolny

Gdzie: Dom Muz / Afterparty: Tratwa

[googlemap]https://maps.google.pl/maps?q=dom+muz+toru%C5%84&ie=UTF8&client=opera&oe=utf-8&channel=suggest&hq=dom+muz&hnear=Toru%C5%84,+kujawsko-pomorskie&t=m&z=15[/googlemap]

 

[fot. materiały organizatora]