fot _zuzanna_laryszCzy lepiej czy gorzej – o tym będzie miał okazję się przekonać jeżeli 20.03 zawita w toruńskim klubie Od Nowa. Rozpocznie się tam etap regionalny Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Zarówno wokaliści jak i całe zespoły będą mogli zaprezentować swoje umiejętności.

-Dawno temu brałem udział w eliminacjach po czym zostałem laureatem tego festiwalu, ex aequo z kabaretem „Potem”. Mam nadzieję, że ktoś z Torunia zostanie zauważony, tak jak kiedyś ja. Na pewno czekam na frapującego wykonawcę. – mówi jeden z jurorów Mariusz Lubomski.

Oprócz niego, w ten sposób karierę rozpoczęli tacy artyści jak Ewa Demarczyk, Maryla Rodowicz, Grzegorz Turnau czy Jacek Kaczmarski. Pierwsza edycja miała miejsce w 1962 r. i zapoczątkowała wydarzenie stanowiące enklawę wolności, radości i twórczego ducha przez cały okres PRL-u.

Etap lokalny już od wielu lat funkcjonuje pod nazwą Giełda Piosenki i jest przepustką do udziału w finale, który odbywa się w Krakowie.

Konkurs rozpocznie się o godzinie 18:00, a kolejność prezentowania uczestników będzie losowa. Niewątpliwym atutem eliminacji jest to, że udział w nich nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Organizatorzy zapewniają też częściowy backline (do dyspozycji: pianino, piec basowy i gitarowy, perkusja, mikrofony, oraz odtwarzacz CD). Podczas przesłuchań obecny będzie też akustyk. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 marca 2014 r. do godziny 15:00 a znaleźć je można na stronie internetowej www. gielda.umk.pl lub www.odnowa.umk.pl

[fot.  www.odnowa.umk.pl]