Nasi sportowcy nie mogli liczyć na mikołajkowy prezent w postaci urlopu. Koszykarze, siatkarze, hokeiści i piłkarze ręczni walczyli o zwycięstwo w ligowych starciach.

Koszykówka męska

Koszykarze Polskiego Cukru zdecydowanie wygrali ze Studentami z Poznania. Zawodnicy z Grodu Kopernika przeważali od pierwszej minuty i mecz rozstrzygnęli już praktycznie w pierwszej kwarcie, którą wygrali 12-30.

Najskuteczniejszym zawodnikiem SIDEn-u był Śmigielski, który rzucił aż siedemnaście punktów.

Po jedenastu kolejkach Polski Cukier zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc tylko punkt do lidera z Krosna. Najbliższe spotkanie zawodnicy z Torunia rozegrają 14 grudnia z PTG Sokołem Łańcut.

AZS Politechnika Poznań – Polski Cukier SIDEn Toruń 65-102 (12-30, 16-28, 19-27, 18-17).

PC SIDEn: P. Śmigielski 17, T. Wojdyła 10,  T. Stępień 10, A. Lisewski 8, Ł. Żytko 5, J. Jarecki 18, A. Perka 14, W. Barycz 11, R. Plebanek 7, B. Bochno 2, Ł. Wilczek 0

Koszykówka żeńska

Podopieczne Elmedina Omanica nie zdołały zagrozić faworytkom z Krakowa i poniosły zdecydowaną porażkę. Chociaż toruniankom udało się wygrać drugą i czwartą kwartę, to w pierwszej oraz trzeciej nie potrafiły powstrzymać gospodyń, które tego dnia były po prostu lepsze.

Chociaż torunianki odniosły porażkę, to nie muszą się wstydzić swojego występu. Wisła Kraków to faworyt do końcowego zwycięzca, który jak dotąd wygrał wszystkie trzynaście ligowych spotkań. Pomimo przegranej Energa utrzymała trzecią pozycję w tabeli. Kolejne spotkanie torunianki rozegrają 15 grudnia, na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Wisła Can-Pack Kraków – Energa Toruń 79-56 (26-10, 15-17, 24-14, 14-15)

Energa: E. Tłumak 15, M. Vrdoljak 12, J. Walich 11, L. Dixon 6, P. Gulak-Lipka 2 oraz S. Dosty 6, J. Iamstrong 4, R. Ratajczak 0

Hokej na hali

Hokeiści Pomorzanina Toruń rozegrali w ten weekend dwa spotkania w ramach Halowych Mistrzostw Polski.

Najpierw zmierzyli się z silnym zespołem AZS AWF Poznań i byli bardzo bliscy sprawienia niespodzianki. Już w dziesiątej minucie objęli prowadzenie, lecz później ton boiskowym wydarzeniom nadawała już ekipa z Wielkopolski. AZS strzelił pięć kolejnych bramek i wydawało się, że emocje w tym meczu już się skończyły. Pomorzanin postanowił jednak ambitnie zawalczyć o dobry rezultat i po golu Michała Makowskiego z krótkiego rogu doprowadził w 39 minucie do wyniku 5-4. Niestety już chwilę później to rywale strzelili kolejnego gola i ustalili rezultat meczu na 6-4.

W meczu ze Stellą Gniezno zawodnicy z Torunia zaprezentowali się jeszcze lepiej niż w meczu z Poznaniakami i nie dali szans swoim rywalom. Pomorzanin  bardzo szynko objął prowadzenie i rozpoczął maraton strzelecki, który skończył się na zaaplikowaniu rywalom aż 11 bramek.  Torunianie przeważali przez całe spotkanie, nie pozwalając nawet przez chwilę zbliżyć się Stelli na chociażby jeden gol straty.

Wygrana zdołała poprawić nieco humory zawodnikom z Grodu Kopernika, którzy po czterech kolejkach zajmują trzecie miejsce w tabeli Halowych Mistrzostw Polski. Kolejne mecze Pomorzanin znów rozegra w Poznaniu, gdzie 21 grudnia zmierzy się z liderem rozgrywek Grunwaldem Poznań i ZSMS-em Poznań, który zamyka tabelę.

AZS AWF Poznań – Pomorzanin Toruń 6-4 (1-1)

0-1 R. Szrejter (10), 1-1 Ł. Kosmaczewski (16), 2-1 Ł. Kosmaczewski (23), 3-1 Ł. Kosmaczewski (24), 4-1 M. Hulbój (28), 5-1 P. Bułka (35), 5-2 M. Raciniewski (36 krótki róg), 5-3 R. Kamiński (36), 5-4 M. Makowski (39 k/r), 6-4 Ł. Kosmaczewski (40).

Stella Gniezno – Pomorzanin Toruń 4-11 (3-5)

Bramki: 0-1 M. Makowski (2 krótki róg), 0-2 M. Raciniewski (3), 1-2 M. Lewartowski (4), 1-3 M. Zieliński (10 k/r), 1-4 M. Zieliński (11), 1-5 R. Szrejter (12), 2-5 D. Jarzembowski (17 k/r), 3-5 H. Grotowski (20), 3-6 M. Raciniewski (23), 3-7 R. Szrejter (28), 3-8 R. Kamiński (32), 3-9 M. Raciniewski (36), 4-9 H. Grotowski (37), 4-10 R. Szrejter (38), 4-11 M. Dąbrowski (40 k/r).

Piłka ręczna mężczyzn

Mecz ze Strzelnem miał być spotkaniem na przełamanie, bowiem drużyna Alfy zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli. Niestety Akademicy nie zdołali wykorzystać szansy i wciąż pozostają jedyną drużyną bez punktu w II lidze piłkarzy ręcznych.

Zawodnicy z UMK zaprezentowali się bardzo słabo zwłaszcza w ofensywie, co sprawiło, że udało im się rzucić tylko 21 punktów. Gospodarze natomiast zaprezentowali się solidnie i potrafili wykorzystać błędy przyjezdnych, dzięki którym objęli prowadzenie po około siedmiu minutach i nie oddali go już do samego końca spotkania.

Najbliższe spotkanie Akademicy rozegrają 14 grudnia na własnej hali, a rywalem będzie Sambor Tczew. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:30.

Alfa 99 Strzelno – AZS UMK Toruń 30-21 (16-10)

AZS UMK: Budziński, Rogowski, Szałkowski – Gościak 5 (1), Delicat, Skorski 1, Kopyczyński 1, Miloch 3, Szabłowski, Solecki 2, Miłkowski 1, Janiszewski 1, Kűhn 1, Laszkiewicz 5 (3), Rulewicz 1.

Siatkówka kobiet

Zawodniczki Budowlanych Toruń odniosły pewne zwycięstwo na własnej hali w meczu z MLKS Roltex Zawiszą Sulechów. Gospodynie wygrały 3-1, a samo spotkanie było zacięte tylko w pierwszych dwóch setach.

Budowlane dobrze rozpoczęły mecz, bowiem pierwszą partię wygrały 25-23. Drugi set zakończył się takim samym wynikiem, niestety tym razem to przyjezdne schodziły z parkietu zadowolone. Na szczęście dwie kolejne części meczu to zdecydowana przewaga torunianek, które wygrały do szesnastu i czternastu.

Po dziewięciu ligowych kolejkach Budowlane zajmują trzecią pozycję w tabeli. Najbliższe spotkanie torunianki rozegrają na własnej hali z KS Developres Rzeszów. Będzie to bardzo trudny mecz, ponieważ rzeszowianki to obecne wicelider rozgrywek, który poniósł tylko jedną porażkę. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia.

TKS-T Budowlani Toruń – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3-1 (25-23, 23-25, 25-16, 25-14)

Siatkówka mężczyzn

W trzecioligowych derbach Torunia lepsza okazała się być drużyna Budowlanki, która pokonała Akademików 3-0. Zespół UKS prowadził grę praktycznie przez cały mecz i w pełni zasłużenie zgarnął dwa punkty do ligowej tabeli.

UKS Budowlanka Toruń – AZS UMK Toruń 3-0 (25-19, 25-20, 25-16)