Stare książki, które zalegają na regałach czy strychu szkoda jest wyrzucić, zwłaszcza jeśli są dziełem znanych autorów. Nie wiedząc co z nimi zrobić, warto poprosić antykwariat o wycenę i je sprzedać. Na pewno uda się co nieco zarobić, a przy okazji uszczęśliwić innych miłośników czytania.

Jak sprzedać książki?

Chcąc się szybko pozbyć zalegających książek, wystarczy skontaktować się z antykwariatem internetowym tezeusz.pl , w którym zostanie dokonana wycena książki. Oczywiście cały proces nie jest skomplikowany, bo już przy pierwszej rozmowie fachowcy ocenią czy zbiory mają wartość. Nie mając czasu na to, można wysłać mail z fotografiami okładek. Na pewno konieczne będzie podanie autora, roku wydania i tytułu. Jeśli wśród książek znajdują się białe kruki, pracownik antykwariatu przyjedzie pod wskazany adres i już na miejscu dokona konkretnej wyceny. Oczywiście jest to usługa nieodpłatna, tak samo, jak odebranie książek.

Ile można otrzymać za używane książki?

Nie należy nastawiać się, że za używane książki otrzyma się fortunę. Czasem, jeśli książka jest naprawdę rzadka i wartościowa można dostać za nią dobrą cenę. W zależności od autora i roku wydania, a także tematyki książki wyceniane są od kilku do kilkunastu złotych. Wydaje się, że nie jest to wiele, jednak w przypadku gdy trafią do kosza, nie uda się odzyskać nic. Oczywiście wpływ na cenę i fakt, czy w ogóle uda się sprzedać książkę ma jej stan. Jeśli jest zniszczona, brakuje stron, na pewno nikt nie będzie nią zainteresowany. Antykwariaty przed ponowną sprzedażą odświeżają zbiory, naprawiają uszkodzenia, jednak nie ma możliwości, by wyglądały jak nowe, dlatego nim poprosi się o wycenę, warto najpierw dokładnie sprawdzić, czy nadają się do dalszego użytku.

Jakie książki można sprzedać w antykwariacie?

Antykwariaty bardzo chętnie skupują książki z każdej dziedziny. Niestety podręczniki szkolne, zwłaszcza dla szkół podstawowych nie są wartościowe, więc na pewno nie uda się ich sprzedać.

Dysponując książkami z dziedziny:

  1. socjologii,
  2. psychologii
  3. pedagogiki,
  4. filozofii
  5. historii kulturoznawstwa

czy ogólnie mówiąc książkami naukowymi o wysokim znaczeniu merytorycznym, jak najbardziej można liczyć na sprzedaż.
Antykwariaty bardzo chętnie skupują książki stare sprzed 1950 roku, więc posiadając w swoich zbiorach takie egzemplarze, można liczyć na dobry zysk. Skup książek prowadzony jest na terenie całego kraju, dlatego bez względu, w której części książki są do odebrania, antykwariat osobiście pofatyguje się po ich odbiór.

Książki za gotówkę

Warto pamiętać, iż decydując się sprzedać książki w antykwariacie internetowym, pieniądze zostaną wypłacone dopiero po oszacowaniu zbiorów przez pracownika. Wycena nigdy nie jest dokonywana telefonicznie. Poprzez mail można jedynie otrzymać szacunkową cenę, jaką uda się uzyskać za książki, możne ona jednak ulec zmianie. Wszystko zależy od ich faktycznego stanu. Jedno jest pewne, zamiast wyrzucać książki, warto dać im drugie życie a przy okazji zarobić.