Toruńska Starówka ma szansę na zostanie jednym z „7 cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Plebiscyt ten organizują targi turystyczne World Travel Show.

Twórcy plebiscytu w porozumieniu z urzędami marszałkowskimi 16 województw wytypowali 64 miejsca w Polsce, godne szczególnej uwagi. Z każdego województwa wybrano po 4 takie miejsca. Połowa spośród 64 miejsc znalazła się w kolejnym etapie. Wśród nich znalazła się toruński średniowieczny zespół miejski wpisany na listę UNESCO.

Dokładnie rzecz ujmując Starówka Torunia znalazła się na liście 16 miejsc wytypowanych przez kapitułę plebiscytu. W drugiej szesnastce cudem z województwa kujawsko-pomorskiego może także zostać osada w Biskupinie.

Głosowanie w plebiscycie 7 cudów Polski na 100-lecie Niepodległości

Jednak to toruńska Starówka ma obecnie większe szanse na zostanie jednym z 7 polskich cudów wybranych z okazji 100 lat niepodległości naszego państwa. Obecnie znajduje się na 3. miejscu z 3 002 głosami (stan na godzinę 20:20, 2 września 2018) za Starówką Zamościa (4 802 głosy) i ulicą Piotrkowską w Łodzi ( 5 664 głosy). Możemy ten stan zmienić na jeszcze lepszy, oddając swój głos pod tym adresem: https://worldtravelshow.pl/atrakcje/7-cudow-polski/7-cudow-polski-glosowanie/?contest=photo-detail&photo_id=7946. Głosowanie trwa do 12 października.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show odbędzie się w dniach 19-21 października, w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo na przedmieściach Warszawy. Wtedy też poznamy miejsca, które zostaną 7 cudami Polski.