Nasza redaktorka, Sara Watrak, autorka bloga podróżniczego Sawatka, wystąpiła podczas Wieczoru Podróżnika w toruńskim klubie studenckim Od Nowa. Jej prelekcja „Stolice za grosze. Jak podróżować i nie zbankrutować” sprawiła, że sala pękała w szwach.

Wieczór Podróżnika to cykl wydarzeń w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. Tegoroczny sezon rozpoczęła swoim wystąpieniem nasza dziennikarka, Sara, która od pięciu lat prowadzi bloga o podróżach. Jej największym marzeniem jest odwiedzenie wszystkich stolic europejskich. Do tej pory zwiedziła 21 z nich. Tylko jak to zrobić, nie mając milionów na koncie? Trzeba szukać tanich lotów, przejazdów i noclegów. Blogerka podzieliła się swoimi radami i wskazówkami dotyczącymi niskobudżetowych wycieczek. Opowiedziała m.in. o tym, jak znaleźć tanie połączenia lotnicze, na jakich stronach rezerwować noclegi, o czym nie można zapomnieć, planując podróż. Sara pokazała także podsumowania finansowe swoich wypraw. Oprócz tego publiczność mogła zobaczyć kilka okazów z pocztówkowej kolekcji naszej dziennikarki. Sara udowodniła, że można podróżować za grosze, a organizacja takiego wyjazdu wcale nie jest taka trudna.

Tłumy na spotkaniu „Stolice za grosze. Jak podróżować i nie zbankrutować”

Sala była wypełniona po brzegi. Jeśli ktoś nie dał rady przecisnąć się przez tłum, uspokajamy – Sara wystąpi także podczas Festiwalu podróżników „Piąty Ocean”. Szczegóły niebawem.
Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia krótkiej galerii ze spotkania „Stolice za grosze. Jak podróżować i nie zbankrutować”.

[fot. Maciej Koprowicz]