Początek czerwca to czas, w którym studenci myślą głównie o czekających (lub właśnie trwających) zaliczeniach. Nie przeszkodziło to jednak Fabryce Dziecięcych Marzeń i Samorządowi Studenckiemu UMK zorganizować studencką zbiórę na rzecz podopiecznych toruńskich domów dziecka.

W placówkach tych brakuje często artykułów pierwszej potrzeby. Organizatorzy studenckiej zbiórki, która potrwa od 10 do 14 czerwca na każdym z wydziałów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, będą zbierać dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych rzeczy przeznaczone do osobistego użytku, jak i takie, które wzbogacą wyposażanie domów dziecka.

Studencka zbiórka – co może się przydać?

Mogą to być np. ubrania, obuwie, stroje kąpielowe, torebki, plecaki, artykuły szkolne, ręczniki, ramki na zdjęcia, chemia gospodarcza, zabawki, gry planszowe, kosmetyki do higieny, kosmetyki dla niemowląt, ręczniki papierowe. Oprócz tego można podarować dzieciom także napoje, słodkości lub inne smacznego rzeczy.

Pomocą zostaną objęte placówki opiekuńczo-wychowawcze: nr 1 (znajdująca się przy ul. Krasińskiego 74), nr 2  (ul. Sienkiewicza 12/2), nr 3 (ul. Sienkiewicza 12/3), nr 4 (ul. PCK 10), nr 5 (ul. św. Józefa 107).

Studenci – myśląc o tym wszystkim, co pomoże w oderwaniu od nauki, może po prostu zajrzyjmy do naszych szaf czy półek i wyciągnijmy z nich to, czym moglibyśmy obdarować dzieci pozbawione rodzicielskiej opieki. Szansa na to, że dostrzegą w tych przedmiotach trochę Waszej dobroci oceniamy na bardzo dużą :)

Studencka zrzutka w wersji online

Drugą formą pomocy jest udział w internetowej zbiórce „Zrzutka na Marzenia”, zorganizowaną przez Fabrykę Dziecięcych Marzeń. Rozpoczęta w Dzień Dziecka potrwa aż do odwołania. Zbiórkę znajdziecie pod tym adresem.