Doskwiera Wam samotność? A może szukacie swojej bratniej duszy? Jeśli tak, studentki pedagogiki wyszły Wam naprzeciw z ciekawą inicjatywą. Stworzyły bowiem projekt, dzięki któremu macie szansę znaleźć idealnie dobranego partnera!

Studenci UMK są niezwykle kreatywni – co chwilę zaskakują tematyką projektów i wydarzeń, które organizują. Tym razem, dwie studentki trzeciego roku pedagogiki, Magdalena Zając i Paulina Kawnik, w ramach przedmiotu „Badanie w działaniu”, stworzyły unikatowy projekt o wdzięcznej nazwie: „Student szuka żony”. Celem dziewczyn jest zapoznanie ze sobą osób poszukujących bratniej duszy oraz zbadanie, jakie preferencje dotyczące wyboru partnera wykazują studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na potrzebę zadania stworzyły ankietę, za pośrednictwem której chętni znalezienia drugiej połówki odpowiadają na proste pytania dotyczące, m.in. ich zainteresowań, wyglądu, wieku czy marzeń. Jedna z pomysłodawczyń, Magdalena Zając, zdradza skąd wziął się pomysł na tak oryginalną tematykę badania:

„Mieszkam w akademiku i wiem, że wielu jego mieszkańców nie może się odnaleźć w takim wspólnotowym, komunalnym życiu. Samotność może doskwierać nawet tam, co widzę i słyszę. Studenci więc potrzebują innych ludzi. Nie tylko do piwa i do nauki, ale do dzielenia się codziennymi troskami i radościami, gdy rodzina i przyjaciele bywają daleko. Wyszłyśmy więc na spotkanie uczuciom, które są głęboko skrywane, niekiedy nawet pod maską ironii i żartu. Serca studentów jednak nie chcą być wiecznymi poszukiwaczami wrażeń, ale głębokich uczuć. I chcemy dawać im nadzieję, że nawet nieśmiałość, lęk przed zranieniem nie są przeszkodą nie do pokonania”.

Jak wspomina nasza rozmówczyni, zainteresowanie projektem przerosło ich oczekiwania:

„Dostałyśmy 200 ankiet. Większość to zgłoszenia kobiet, mężczyzn mamy ok. 60. To znacznie więcej niż się spodziewałyśmy. Teraz zakończył się etap ich zbierania, analizujemy je, dopasowujemy, wysyłamy maile z propozycją spotkania”.

Koordynatorki projektu w pracy.

Praca w toku!

Choć czas nadsyłania ankiet już minął, nic straconego! Mimo, że przedmiot, w ramach którego dziewczyny realizują projekt kończy się w styczniu, „Student szuka żony” nie zakończy się tak szybko. Działalność będzie kontynuowana, lecz w nieco innym składzie i nieco innych okolicznościach. Odkąd bowiem Magda zauważyła, jakim odzewem cieszy się projekt, postanowiła zrobić coś, aby inne osoby także miały szansę na znalezienie drugiej połówki:

„Od kilku lat pragnęłam uczestniczyć w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. To szansa na zdobycie olbrzymiego doświadczenia, które przyda się każdemu, kto marzy o swojej działalności. Olimpiada ta łączy ludzi, którzy organizują projekty społeczne z różnych dziedzin takich jak edukacja, ekologia czy społeczeństwo. I projekt „Student szuka żony” ma być realizowany w ramach Zwolnionych z Teorii, w planach jest rozbudowa, tworzymy terminarz i plan działania”.

Projekt w ramach olimpiady Magda będzie realizowała z Jolantą Kliniewską, studentką trzeciego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Działalność dziewczyn możecie śledzić na facebookowej stronie projektu.

[Fot. materiały organizatora]