Toruńska policja tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wzbogaciła się o cztery nowe radiowozy. Zostały współfinansowane przez Gminę miasta Toruń oraz Komendę Główną Policję.

215 000 zł – tyle Gmina miasta Toruń dopłaciła na radiowozy w 2020 roku

Toruński magistrat aktywnie troszczy się o bezpieczeństwo mieszkańców grodu Kopernika. Tym razem policjanci z naszego miasta otrzymali cztery nowe radiowozy Kia Ceed. Są one od lat używane przez policję i jak widać, ten stan rzeczy szybko się nie zmieni. Nowe pojazdy toruńskiej policji są w wersji kombi, posiadają silniki benzynowe o pojemności 1,4.  Katalogowe modele są warte blisko 90 000 zł. Dwa z nowych oznakowanych radiowozów trafią do Wydziału Ruchu Drogowego. Z kolei jeden samochód nieoznakowany będzie użytkowany przez policjantów komisariatu na Rubinkowie, drugi zaś zostanie w sztabie toruńskiej policji.

Prezydent Michał Zaleski o wsparciu policji

Cała kwota, jaką w 2020 roku przeznaczyliśmy w budżecie miasta na wsparcie policji to 675 tys. zł. Prawie 450 tys. zł to środki przeznaczone na dodatkowe służby patrolowe, podnoszące bezpieczeństwo na ulicach naszego miasta. Jest to bardzo efektywny, dobry i odpowiedzialny sposób współdziałania samorządu lokalnego miasta Torunia z policją państwową – powiedział prezydent Michał Zaleski.