Dziś ogłoszono nazwiska artystów, którzy w tym roku wystąpią w ramach organizowanego przez Dwór Artusa cyklu Koncerty Pod Gwiazdami. Wśród nich jest wielka gwiazda estrady, która już od lat 80. ma w naszym kraju wielu fanów.

Mowa o Suzanne Vega, wyjątkowej artystce o charakterystycznym, ciepłym głosie, autorce poetyckich tekstów i inspirowanych folkiem piosenek. Na scenie Amerykanka obecna jest od 1985 roku, gdy wydała debiutancki album Suzanne Vega. Od tej pory nieprzerwanie nagrywa znakomite płyty i koncertuje na całym świecie. Do jej największych przebojów należą Luka, Tom’s Diner Marlene On The Wall.

Suzanne Vega w Toruniu – kiedy, gdzie, bilety

Suzanne Vega w Toruniu pojawi się 18 czerwca – o godzinie 20.00 wystąpi w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Bilety w cenie od 99 do 139 zł można kupić na www.kupbilecik.pl.

To nie jedyne wydarzenia cyklu Koncerty Pod Gwiazdami. 7 lipca o 20:30 w Dworze Artusa wystąpią Adam Nowak i Akustik Amigos. 13 lipca o 21:00 w Amfiteatrze Domu Artusa zagra Kasia Nosowska i jej zespół Hey. 23 lipca przed publicznością w tym samym miejscu zaprezentuje się Wojtek Mazolewski Quintet i ich wyjątkowi goście – John Porter, Piotr Zioła i Vienio. 30 lipca o 21:00 w amfiteatrze wystąpi z akustycznym repertuarem Marek Piekarczyk, lider TSA. Z kolei w dniach 10-17 czerwca trwać będzie Toruński Festiwal Książki. Więcej informacji o wydarzeniach wkrótce.

[fot. Flickr/Creative Commons]