Czy czasami macie ochotę wybrać się do kina, ale ceny biletów skutecznie Was odstraszają? Najbliższy weekend to idealna okazja, by choć odrobinę nadrobić zaległości w kinematografii, nie płacąc za to milionów monet.

Święto Kina to ogólnopolskie wydarzenie trwające przez cały weekend. Celem akcji jest oczywiście zachęcenie ludzi do oglądania filmów z legalnych źródeł, w kinach, na dużych ekranach. W wydarzeniu biorą udział zarówno multipleksy, takie jak Cinema City, Helios czy Multikino, jak i liczne kina niezależne. Akcja odbywa się już po raz czwarty. Lista wszystkich placówek biorących udział w wydarzeniu będzie dostępna niebawem na fanpage’u Święta Kina.
Patronat nad Świętem Kina objął Polski Instytut Sztuki Filmowej. Ambasadorami akcji zostali znani aktorzy – Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny oraz Andrzej Młynarczyk, a także aktorzy młodego pokolenia – Julia Kostow i Mateusz Winek.

Co ważne z okazji Święta Kina ceny biletów zostały obniżone do 12 zł, co jest nie lada okazją. Bilety można zakupić przez Internet oraz w kasach kin. Spieszcie się jednak – chętnych na obejrzenie najnowszych produkcji na dużym ekranie nie brakuje! W cenę biletu nie jest wliczona opłata za okulary 3D.

KIEDY: 9-10 grudnia (sobota i niedziela)
GDZIE: kina w całej Polsce
Więcej informacji na oficjalnej stronie Święta Kina.

[fot. fanpage wydarzenia]