Drugi dzień juwenaliów UMK dostarczy z pewnością wielu pozytywnych muzycznych wrażeń. Wszyscy chętni będą mogli bawić się w trzech miejscach – pod sceną główną, przy scenie klubowej i w klubie OdNowa. Scena główna usytuowana będzie, podobnie jak przed rokiem na terenie za budynkiem Wydziału Nauk Historycznych. O dobre samopoczucie uczestników zadbają zespoły Obstawa Prezydenta, Habakuk, Lao Che i Acid Drinkers.

Pierwszy z planowanych na piątek zespołów istnieje od 1986 roku. Obstawa Prezydenta gra muzykę z pogranicza bluesa i rocka, z domieszką funky i soulu.  Grupa ma na koncie 6 płyt studyjnych oraz jedną koncertową. Za przedostatnim album, „O nic nie pytaj” muzycy byli nominowani do nagrody Fryderyka. Startowali też w konkursie festiwalu w Opolu.

Jako drugi na juwenaliowej scenie zaprezentuje się zespół Habakuk. Grający muzykę reggae skład z Częstochowy rozpoczął działalność w 1990 roku. W ciągu prawie 25 lat pracy twórczej muzycy z Habakuka zarejestrowali 6 albumów studyjnych z własnymi utworami oraz płytę z ich wersjami piosenek Jacka Kaczmarskiego. Szczególnie to ostatnie wydawnictwo cieszyło się w naszym kraju dużą popularnością, docierając do 3 miejsca listy OLiS. Zespół mogliśmy oglądać w Toruniu wielokrotnie, zarówno podczas koncertów solowych, jak i na festiwalach, m.in kilkukrotnie podczas Afryki. Habakuk koncertował również poza granicami naszego kraju, m.in na jednym z największych europejskich festiwali w Glastonbury.

Lao Che powstało w Płocku w 1999 roku. Muzykę, jaką wykonuje zespół trudno jednoznacznie sklasyfikować, słychać w niej zarówno wpływy punk rockowe, rockowe, a także sporo rocka alternatywnego. Już pierwsza płyta Lao Che, „Gusła” została przyjęta bardzo dobrze, jednak to wydane w 2005 roku „Powstanie Warszawskie” pozwoliło zespołowi zaistnieć dla szerokiej publiczności. Łącznie muzycy nagrali 5 albumów studyjnych, koncertowali na najważniejszych festiwalach w kraju i zdobyli wiele nagród.

Ostatnią gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Acid Drinkers. Grupa zapisała się w pamięci toruńskich słuchaczy przed dwoma laty, również podczas juwenaliów, kiedy to ulewny deszcz i burza uniemożliwiły muzykom dokończenie koncertu. „Kwasożłopy” nie wyjechały do domu, tylko zagrały kolejny występ następnego dnia, już bez żadnych przeszkód. Grupa istnieje od 1985 roku, na koncie ma 13 płyt studyjnych i 2 z coverami utworów innych wykonawców. Acid Drinkers koncertowali na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, mają na koncie wiele nagród i są uznawani z jedną z najważniejszych polskich grup wykonujących muzykę metalową.

Na parkingu Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska coś dla siebie znajdą miłośnicy muzyki klubowej i elektronicznej. W ramach Juwenaliowej Sceny Klubowej od godz. 20 wystartuje House’owy Piątek. Usłyszymy następujących wykonawców:  Miqro, Dj-BadBoy, Mathhew Colss, The G, Kilan, Maleo Live Conga i Tom Hustler z Niemiec. Wstęp na scenę klubową jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Juwenalia w Toruniu to także koncerty w klubie OdNowa. Od godz. 17 po kolei wystąpią: Toruńska Grupa Improwizacyjna „Teraz”,  Sleever/Jimi Brichwood, PaRasSol i Zabili mi żółwia. Będzie miało też miejsce tzw. „Kino na procentowym pledziku”. PaRasSol pochodzi z Solca Kujawskiego i gra szeroko pojętą muzykę dub i reggae. Zespół jest młody, jednak ma już na koncie jedno ważne wyróżnienie – laur Konkursu Młodych Polskich Zespołów Reggae zdobyty w 2010 roku podczas Ostróda Reggae Festival.

Niekwestionowaną gwiazdą sobotniego wieczoru w OdNowie będzie grupa Zabili mi żółwia. Muzycy z Mazańcowic koło Bielska-Białej łączą ze sobą ska, reggae i punk. Mają na koncie 3 płyty studyjne, a za sobą wiele koncertów granych w całej Polsce.
Wstęp na koncerty w OdNowie jest bezpłatny, ale możliwy tylko dla studentów i absolwentów UMK.