Wszystko zaczęło się przy okazji XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To inicjatywa, która do udziału zmobilizowała całą społeczność Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych. Stała się ona już tradycją, która  wspiera największą w Polsce zbiórkę datków. W tym roku finał WOŚP na WPiSM przypada na 13-15 stycznia, do którego przyłączenia się zachęcamy!

Patronowaną przez Jurka Owsiaka akcję zbierania datków, wspierają studencki UMK, łącząc przyjemne z pożytecznym. Odbywające się co roku turnieje piłki nożnej, gier, licytacje fantów czy imprezy z okazji organizacji WOŚPu – to tylko część wydarzeń powstałych z chęci pomocy innym. Z każdym rokiem poprzeczka stawiana jest coraz wyżej. Organizatorzy długie tygodnie dbają wspólnie o to, aby wydarzenie było w pełni dopracowane. Pomagają im przy tym ochotnicy z toruńskich liceów oraz reszta chętnych mieszkańców naszego miasta. Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów na koncerty, naklejek oraz licytacji trafiają do puszki WOŚPu.  Jak wygląda program na ten rok? Co zostało wprowadzone po raz pierwszy?

Do utworzenia całego przedsięwzięcia zaangażowały się dwa studenckie koła naukowe: Klub Dziennikarza oraz Under Construction PR. W piątek, 13 stycznia, od godziny 12:00 rozpocznie się po raz pierwszy w historii WOŚP-u na WPiSM armwrestling. Odbędzie się on w budynku wydziału na ulicy Batorego 39L.

Od 15:00 trwać będzie długo wyczekiwany półfinał turnieju w LOLa 4. 32 drużyny starły się ze sobą w grudniu ubiegłego roku, 4 z nich staną do walki w półfinałach na żywo w budynku UCNTN na ulicy Jurija Gagarina 17. Finał imprezy odbędzie się dnia następnego, 14 stycznia, w tym samym miejscu. Zapraszamy do kupna biletu, który obowiązuje na obu dniach rozgrywki. Dla tych, którym nie uda się ich zdobyć, organizatorzy przewidzieli transmisję na żywo.

15 stycznia to wielki dzień, jakim jest finał WOŚPu na WPiSM. Od godziny 9:00 na hali głównej i hali małej w IV LO, odbędą się turnieje koszykówki oraz piłki nożnej. W międzyczasie liczne konkursy oraz słynne licytacje, które wspierają wykładowcy UMK każdego roku. Po zakończeniu rozgrywek czas na FIT NOW WOŚP. Wykład Magdaleny Foeller oraz ZUMBA, którą poprowadzi Paulina Sielska. Swoje miejsce również będą one miały w IV LO na małej hali. Wieczorem o godzinie 19:30, na koncercie charytatywnym w Kotłowni 2.0 zagrają: Kamil Czeszel, Postbirkender, Skorek oraz Sztokholm. W tym czasie również przewidziano dalszą część konkursów i licytacji. Wejście kosztować będzie 5 zł.

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Warto pamiętać o tym, że prócz przyjemnego czasu, spędzonego w gronie znajomych, pomagamy! To duże przedsięwzięcie, które co roku cieszy się powodzeniem. Zapraszamy Was serdecznie do wsparcia inicjatywy!

PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW ZAPRASZAMY NA FAN PAGE:

WOŚP NA WPiSM

LOL 4 NA WOŚP

FIT NOW WOŚP

BILETY NA LOL 4 NA WOŚP

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal SpodKopca.pl. Informacje i nowości na temat finału WOŚPu na WPiSM znajdziecie w naszych social mediach.