Tegoroczne hasło konkursu Sztuka na Bilbordach Art Moves brzmi: Epidemia – globalna katastrofa, kara czy szansa, by wymyślić siebie i świat na nowo? Nadesłane organizatorom wydarzenia prace mają być twórczą wypowiedzią nawiązującą do konkursowego hasła.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby – pasjonaci, artyści lub studenci. Międzynarodowe jury wyłoni 10 najlepszych prac, które zostaną pokazane na bilbordach w przestrzeni miejskiej Torunia we wrześniu/ październiku 2020. Autor najlepszej pracy otrzyma główną nagrodę w wysokości 5 000 zł. Konkurs jest częścią 13. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach Art Moves.

Prace można nadsyłać do dnia 23 lipca 2020 do godz. 24:00 drogą elektroniczną na adres: artmoves@tlen.pl.

W ten sposób organizatorzy konkursu opisują tegoroczną tematykę konkursową:

Konkursowe hasło można traktować jako metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Ostatnie miesiące zmieniły cały świat – poszczególne społeczeństwa i kraje, życie całych rodzin i poszczególnych jednostek. Normalne reguły rzeczywistości zostały zawieszone, a my ukryliśmy się w domach, odizolowaliśmy się od innych i zamarliśmy w przerażeniu. Poszczególne jednostki i całe społeczeństwa opanował strach, lęk i trauma. Te trudne chwile i doświadczenia odcisnęły na nas piętno, ale czy zmieniły nas na lepsze? Czy jest to trwała, czy tylko tymczasowa zmiana, a po chwilowej grozie świat powróci na stare tory? Czy powinniśmy szybko zapomnieć o tym, co się stało – o naszych doświadczeniach i emocjach, czy może wręcz przeciwnie – powinniśmy to dobrze zapamiętać, przemyśleć i wyciągnąć konstruktywne wnioski? Czy to, co się stało to kara czy może szansa, by wspólnym, globalnym wysiłkiem wymyśleć siebie i świat na nowo? Jak wykorzystać te trudne doświadczenia, by zbudować lepszy świat? Co konstruktywnego można wynieść z trudnych wydarzeń, jakie wszyscy w różnych miejscach na ziemi przeżywaliśmy? Które z tych doświadczeń mogą wzmocnić nas samych, jak i kulturę, w której żyjemy, by w przyszłości lepiej radzić sobie z podobnymi wyzwaniami?