Ma 22 lat i odwiedziła już 22 stolice europejskie. Na dedykowanym spotkaniu  podpowie jak podróżować w granicach finansowego rozsądku. Nasza była redakcyjna koleżanka – Sara Watrak –zaprasza Was do swojego świata pełnego podróży.

Stolice za grosze. Jak podróżować i nie zbankrutować? – tak brzmi temat spotkania, gdzie prelegentką będzie Sara Watrak. Doradzi jak i gdzie szukać przystępnych cenowo biletów lotniczych czy noclegów. Podzieli się swoim doświadczeniem, wspomni o czym warto pamiętać przed podróżą. Odpowie na zadane pytania i podzieli się swoimi najciekawszymi pocztówkami z jej bogatej kolekcji.

O przemawiającej

Sara Watrak jest podróżniczką od kilkunastu lat, amatorką książek oraz blogerką – w jej miejscu w sieci, czyli na blogu Sawatka, opisuje swoje wszystkie wycieczki. Sara jest studentką trzeciego roku psychologii na UMK. Podróżniczka z chęcią opowiada o przygodach, dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi podróży – niejednokrotnie występowała przed szerszą publicznością, np. na „Wieczorze podróżnika” w Od Nowie.

Sama o  sobie mówi w następujący sposób:

Kiedy byłam dzieckiem, postanowiłam, że zwiedzę wszystkie stolice europejskie. Gdy w szkole inni rysowali po marginesach, ja wypisywałam państwa Europy na końcu zeszytu. Do tej pory odwiedziłam blisko połowę wszystkich stolic europejskich.
W podróżach najbardziej ekscytuje mnie ich planowanie. Lubię podróżować tanim kosztem, ale nigdy nie śpię w namiotach ani nie jeżdżę autostopem. Kiedy akurat nie jestem za granicą, podróżuję w alternatywny sposób, kolekcjonując pocztówki. To pasja tak wielka, że zajmuje dwa pudła, które ważą łącznie 11 kg.

Kiedy i gdzie?

28 marca, godz. 16.45-18.15, Wydział Humanistyczny (sala I) UMK ul. Fosa Staromiejska 1a.