W Toruniu będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – The World’s Biggest Eye Contact Experiment. 22 września nie bójcie się spojrzeć w oczy przypadkowej osobie.

Na czym polega The World’s Biggest Eye Contact Experiment? Przez minutę dzielisz się z obcą osobą kontaktem wzrokowym w miejscu publicznym. To tylko i aż jedna minuta. Eksperyment ten to próba odbudowania więzi międzyludzkich. Kontakt wzrokowy niesie za sobą ogromną siłę. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest ruch społeczny The Liberators International. Eksperyment odbywa się od kilku lat na całym świecie. To niesamowite wydarzenie, a udział w nim powoduje wiele emocji.

The World’s Biggest Eye Contact Experiment – uśmiech, spojrzenie i łzy

W Internecie można znaleźć filmiki z poprzednich edycji wydarzenia. Powodują one uśmiech na twarzy, lecz także łzy wzruszenia. Myślicie, że patrzenie obcej osobie w oczy przez minutę to drobnostka? Okazuje się, że w tych czasach bardzo rzadko patrzymy sobie w oczy dłużej niż przez kilka sekund. Możecie zmienić te statystyki, biorąc udział w The World’s Biggest Eye Contact Experiment w Toruniu.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 22 września (sobota), godz. 18:00
GDZIE: Plac Teatralny przed Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu

Wydarzenie na Facebooku