W sobotę, 16 stycznia 2021 roku, w ramach 7. kolejki I ligi unihokeja mężczyzn zawodnicy TLU Kali-Izolacje Toruń podjęli w hali IV Liceum Ogólnokształcącego UKS Błyskawicę Niechanowo. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, lecz ostatecznie górą byli torunianie.

Dreszczowiec przy Warszawskiej

Torunianie wynik meczu otworzyli już w 2. minucie spotkania, wówczas po asyście Emila Piaseckiego do bramki gości trafił Mateusz Gurski. Lekko ponad pięć minut później bramkarza z Niechanowa pokonał Rafał Gurski, dzięki podaniu Jakuba Trojanowskiego. Przyjezdni na to szybko odpowiedzieli i za sprawą dwóch bramek zdobytych w ciągu minuty doprowadzili do remisu. Torunian ponownie na prowadzenie wysforował Szymon Norkowski, któremu asystował Piotr Różański. Zawodnicy zespołu z Wielkopolski odpowiedzieli na to tuż przed przerwą. Tym samym pierwsza tercja przyniosła remis 3:3.

Początek drugiej odsłony spotkania zwiastował już wielkie emocje. Na dzień dobry goście wyszli na prowadzenie za sprawą Jakuba Marciniaka. W 25. minucie do remisu doprowadził z rzutu karnego Emil Piasecki. Prawdziwy festiwal trafień ruszył w 31. minucie spotkania. Wynik meczu na 5:4 ustanowił reprezentant gości Klaudiusz Gadziński. Niespełna sześć sekund potem bramkarza zespołu z Niechanowa pokonał Patryk Łęski. Tuż potem jednak do bramki torunian trafił Jędrzej Strzyż. Podopieczni Przemysława Popławskiego w 34. minucie doprowadzili do remisu, dzięki celnemu strzałowi Piotra Różańskiego. Odpowiedź gości była wręcz natychmiastowa, kolejny raz na listę strzelców tego dnia wpisał się Jędrzej Strzyż. Bramkę do szatni zdobył Adrian Popławski i po dwóch tercjach na tablicy wyników widniał rezultat 7:7.

O ostatecznym sukcesie TLU Kali-Izolacje zdecydowała trzecia tercja. W 42. minucie do bramki gości trafił Piotr Różański. Chociaż goście w 43. minucie doprowadzili do remisu, o tyle do końca meczu strzelali już tylko torunianie. Najpierw w 54. minucie do bramki gości ponownie trafił Adrian Popławski, a na kilka sekund przed końcem meczu wynik zamknął Emil Piasecki. Tym samym gospodarze pokonali UKS Błyskawicę Niechanowo 10:8. Po sześciu rozegranych meczach TLU Kala-Izolacje, z 12 punktami zajmuje drugą pozycję w tabeli I ligi unihokeja mężczyzn. Liderem pozostaje niepokonany w tym sezonie KS Lokomotiv Czerwieńsk.

TLU Kala-Izolacje Toruń – UKS Błyskawica Niechanowo 10:8 (3:3, 4:4, 3:1)