„Tylko nie mów nikomu” – tytuł kontrowersyjnego filmu dokumentalnego, długo nie schodził z naszych ust. 26 listopada będziemy mogli spotkać współautora materiału, który w premierowy weekend zawładnął polskim YouTube’em uzyskując prawie 7 mln odsłon.

Tomasz Sekielski to dziennikarz radiowy i telewizyjny, który nieustannie pokazuje, że nie boi się trudnych tematów. W swoich filmach dokumentalnych opowiadał m.in. o kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozach dla uchodźców (Calais) czy terroryzmie. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, był sprawozdawcą z zatonięcia rosyjskiego okrętu Kursk, relacjonował działanie komisji śledczej w sprawie tzw. „afery Rywina”.

Sekielski współpracował z wieloma znanymi redakcjami. Na jego „liście” znajduje się m.in.: TVN, TVP1, TVP Info, Wprost, Wirtualna Polska. Jest twórcą filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych a także autorem sześciu książek. Działania Sekielskiego zostały wielokrotnie nagrodzone. W 2005 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego sprawozdawcy parlamentarnego w kategorii „telewizja” w konkursie Stowarzyszenia Parlamentarzystów Polskich. W 2006 r. zyskał tytuł dziennikarza roku Grand Press za przedstawienie materiału nagranego z ukrytej kamery. Tomasz Sekielski wraz z Andrzejem Morozowskim ujawnili polityczne negocjacje dot. stanowisk w rządzie RP, co wywołało tzw. „aferę taśmową”.

W maju 2019 roku ukazał się film „Tylko nie mów nikomu”, którego jest współautorem. Dokument przedstawił problem pedofilii w polskim Kościele katolickim. W dniu premiery zdobył 3,8 mln odsłon na YouTubie, a kilka godzin po udostępnieniu materiału, oświadczenia w jego sprawie wydali prymas Polski Wojciech Polak i arcybiskup Stanisław Gądecki.

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim – gdzie i kiedy?

Każdy zainteresowany ścieżką zawodową Sekielskiego i jego kolejnych planowanych kroków dowie się więcej z ust samego dziennikarza na spotkaniu w Centrum Kultury Dwór Artusa. Wydarzenie zaplanowano na godzinę 18:30, 26 listopada (wtorek). Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.