Tofifest to międzynarodowy, toruński festiwal filmowy, którego tegoroczna edycja trwa od 19 do 27 października. W odbywającej się już siedemnastej edycji festiwalu spotykamy się z szerokim wyborem atrakcji powiązanych ze światem kinematografii, w których możemy wziąć udział.

TOP 5 najciekawszych wydarzeń Tofifestu, które jeszcze przed nami!

Oto nasz subiektywny TOP 5 wydarzeń Tofifestu, na które w szczególności warto zwrócić uwagę:

1. Tofifest pozwala nie tylko na nadrobienie zaległości filmowych, ale daje również możliwość zobaczenia na żywo i posłuchania tych, dla których praca na planie filmowym jest codziennością. 24 października o godz. 17.35 w Kinie Centrum, odbędzie się spotkanie z Maciejem Stuhrem, Pawłem Mykietynem, Maciejem Puczyńskim, Małgorzatą Smolak, Agnieszką Kwiatkowską oraz Andrzejem Grzelą, na które z pewnością warto się udać. Spotkanie powiązane jest z premierą filmu II koncert na wiolonczelę i orkiestrę.

2. Pokaz filmu Słodki koniec dnia. Jego główną bohaterką jest polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, żyjąca we Włoszech. Problemy rodzinne sprawiają, że angażuje się ona w romans z młodszym od siebie mężczyzną, który ma pomóc odnaleźć jej się w otaczającej ją rzeczywistości. Wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie powoduje, że Polka zwraca otrzymaną Nagrodę Nobla, a decyzja ta odbija się echem w całej Europie. Silna osobowość i nietypowa postawa kobiety nie pozostają jednak bez konsekwencji. Pokaz odbędzie się 25 października o 15.00 w Cinema City.

3. Podły, okrutny, zły, czyli ekranizacja historii Teda Bundy’ego, w którego postać wciela się w filmie Zac Efron. To opowieść o wątku miłosnym, który narodził się między głównym bohaterem i samotnie wychowującą córkę Liz Kloepfer (Lily Collins). Romans nieoczekiwanie przerywa aresztowanie Bundy’ego, któremu postawiono ciężkie zarzuty. Gwiazdorska obsada oraz niebanalne losy bohaterów, które miały miejsce w rzeczywistości, czynią produkcję wyjątkową. Do zobaczenia 26 października o 15.00 w Cinema City.

4. Spotkanie z Agnieszką Holland, polską reżyserką filmową oraz teatralną, scenarzystką, aktorką, wielokrotnie nagradzaną na festiwalach międzynarodowych i trzykrotnie nominowaną do Oscara. Współpracowała z najlepszymi polskimi i zagranicznymi aktorami, a o kinie wie prawdopodobnie wszystko. Spotkanie odbędzie się 26 października o godzinie 17.05 w CKK Jordanki.

5. Król Lew. Kto z nas nie oglądał w dzieciństwie tej kultowej opowieści?  Rok 2019 przynosi nam jej odświeżoną wersję. Fabuła jest ta sama, ale to co się zmieniło, to jakość animacji, którą oferuje nam współczesna wersja. Choć nowa odsłona opowieści o sławnym królu zwierząt może nie przypaść wszystkim do gustu ze względu na jej nowoczesną, mocno skomputeryzowaną postać, to i tak warto ją obejrzeć, chociażby ze zwykłego sentymentu. Pokaz będzie miał miejsce ostatniego dnia festiwalu o godzinie 10.00 w CKK Jordanki.

Po więcej informacji związanych z Tofifestem odsyłamy na oficjalną stronę internetową festiwalu, na której można odnaleźć szczegółowy program całego wydarzenia.