Obiekt do speedrowera znajdujący się przy ulicy Skierki w Toruniu powstał w ramach budżetu obywatelskiego pod koniec sierpnia tego roku został oddany do użytku. Odbyły się na nim pierwsze zawody – I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Kaszczorka. Od teraz będą mogły się na nim odbywać oficjalne zawody, zyska także park maszyn. 

Obiekt z licencją i parkiem maszyn

Speedrower w Kaszczorku dynamicznie się rozwija, dzięki woli mieszkańców powstał profesjonalny tor. Od przyszłego roku będą mogły mieć na nim miejsce oficjalne zawody organizowane pod egidą Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych. A to oznacza m.in. to, iż Drwęca Kaszczorek będzie mogła przy Skierki rozgrywać swoje spotkania w ramach CS Superligi. Tym samym kibice ujrzą na torze w Kaszczorku czołowych zawodników świata. Nowopowstały owal liczy sobie 76,5 metra i jest szeroki na blisko 6 metrów.  

To nie koniec dobrych wieści. Podczas 25. sesji rady miasta przyjęto budżet na rok 2021. Jedną z propozycji do zrealizowania w przyszłym roku jest utwardzenie terenu pod park maszyn przy torze w Kaszczorku. Pozwoli to na profesjonalnym poziomie przeprowadzać treningi i zawody na owalu przy Skierki. Autorem tej propozycji był radny Bartłomiej Jóźwiak. 

Do sezonu coraz bliżej…

Zawodnicy Drwęcy już od miesiąca w pocie czoła przygotowują się do sezonu 2021. O ile aura będzie sprzyjała, to speedrowerzyści na tor powrócą w marcu. Początek rozgrywek powinien mieć miejsce w kwietniu. Tor w Kaszczorku będzie udostępniony dla każdego mieszkańca według specjalnego harmonogramu. Obiekt ma być otwierany popołudniami kilka dni w tygodniu, co ma związek z tym, iż tor wymaga wielu zabiegów kosmetycznych. Drwęca Kaszczorek zaprasza także do śledzenia oficjalnych profili w mediach społecznościowcyh (www.facebook.com/drwecakaszczorek).