Zapaleni gracze na pewno świetnie znają grę komputerową Counter-Strike. Już niebawem rozgrywka będzie mogła odbywać się na toruńskiej starówce.

Counter-Strike: Globall Offensive to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych z gatunku first-person-shooter (FPS). Rozgrywka polega na walce terrorystów z antyterrorystami. Gracze mają do wyboru rozmaite mapy oraz różne rodzaje broni.

Toruń w grze Counter-Strike – co powinno się znaleźć na mapce?

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem specjalnej mapki z toruńską starówką. Znajdzie się na niej prawdopodobnie Ratusz Staromiejski oraz pomnik Kopernika. Sam pomysłodawca mapki na portalu Wykop.pl napisał, że zastanawia się nad nazwą oraz dodaniem „easter egga” czyli specjalnego wydarzenia. Internauci nie zawiedli – zaproponowali mnóstwo ciekawych urozmaiceń. W Ratuszu Staromiejskim – według fanów gry – powinno się znajdować wejście do klubu. Co więcej jeden z internautów zażartował, że na mapce nie może zabraknąć portalu przenoszącego gracza do Bydgoszczy. Wśród sugestii pojawiło się również dodanie do mapki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, słynnego okienka z zapiekankami czy toruńskich bulwarów. Co do ścieżki dźwiękowej – propozycje są różne. Internauci sugerują Radio Maryja lub arabską muzykę.

Jak zostanie nazwana mapka? Bardzo możliwe, że de_torun, jednak nie jest to jeszcze przesądzone.

Fani Counter-Strike’a – a jakie Wy macie pomysły na toruńską mapkę?

[fot. Wykop.pl]