Kto nie kojarzy wiślanej panoramy Torunia? Teraz znalazła się na układance puzzlowej. Będziemy mogli w ten sposób „rozsypać Toruń” na 1 000 elementów, bo tyle właśnie będą miały puzzle wydane przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Wiślana panorama Torunia na puzzlach

Na układance zaprezentowany jest widok z tarasu widokowego przy ul. Majdany. Jej rozmiar to 80 x 56 cm. Budowlami, które można na niej dostrzec to m.in. budynek Koszar Racławickich, zespół gotyckich i barokowych spichlerzy, wieże kościołów pw. Ducha Świętego i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, dach Dworu Artusa, wieża Ratusza Staromiejskiego, Brama Żeglarską, dach pałacu Dąmbskich, katedra św. św. Janów (z Tuba Dei – trzecim największym dzwonem w Polsce), bramy miejskie, mury obronne, okap Domu Eskenów – siedziby Muzeum Historii Torunia, Basztę Wartownię, Dwór Mieszczański, ruiny zamku krzyżackiego, kościoły św. Jakuba i św. Katarzyny, Magazyny Saperów czy Bastion Menniczy.

Przypomnijmy, że wiślana panorama Torunia to jeden z siedmiu cudów Polski „Rzeczpospolitej”. W zestawieniu dziennika z 2007 r. znalazła się ona na drugim miejscu.

Wyjątkową, toruńską układankę można nabyć w cenie 35 zł w kasach Muzeum Okręgowego (Rynek Staromiejski 1) oraz zamawiając na stronie bilety.muzeum.torun.pl. Tam należy wejść w zakładkę Wydawnictwa i pamiątki, dalej klikając w Gry i zabawy. Tutaj należy się liczyć z kosztami wysyłki wysokości 9,99 zł.

[Fot. Muzeum Okręgowe w Toruniu]