Toruń włącza się w akcję „Godzina dla Ziemi WWF”. W związku z tym w sobotni wieczór o godz. 20:30 wyłączone zostaną główne iluminacje w naszym mieście.

Toruń włącza się w akcję „Godzina dla Ziemi WWF”

„Godzina dla Ziemi WWF” to wyjątkowa akcja społeczna. Już od 11 jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Akcja polega na symbolicznym zgaszeniu światła na jedną godzinę, w trosce o naszą planetę i w ramach promowania idei ochrony środowiska naturalnego. W 2017 roku na całym świecie włączyło się do akcji prawie 180 państw, wobec czego na godzinę zgasło około 13 000 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki, m.in. oświetlenie opery w Sydney, bramy Indii w Bombaju, piramid w egipskiej Gizie, bazyliki św. Piotra w Watykanie czy wieży Eiffla. W Polsce wzięło udział prawie 80 miast, a na godzinę zgasł, m.in. Pałac Kultury i Nauki oraz katowicki Spodek. W zeszłym roku tematem „Godziny dla Ziemi WWF” w Polsce była ochrona rzeki Wisły. W tym roku z kolei udział w tej akcji stanowi gest poparcia dla idei ochrony Puszczy Karpackiej.

Toruń także włączył się w tegoroczną akcję, dlatego panorama toruńskiej starówki ukryta będzie w ciemności 24 marca od godziny 20.30 do 21.30. Wyłączone będzie oświetlenie następujących obiektów w naszym mieście: Dwór Artusa, Zamek Krzyżacki, mury obronne przy Bulwarze Filadelfijskim, a także podświetlenie estakady na pl. Daszyńskiego.

Źródło: torun.pl