W sobotę, 26 września 2020 roku, zawodnicy TLU Kali Izolacje zainaugurowali sezon w 1. lidze. Torunianie na drugim szczeblu rozgrywek występują w skutek degradacji po utworzeniu tego poziomu ligowego. Od początku celem podopiecznych Przemysława Popławskiego jest rychły powrót do Energa Ekstraligi.

TLU Kala Izolacje vs. Spartanie Opalenica 9:5 (3:0, 2:4, 4:1)

Praktycznie pusta hala IV Liceum Ogólnokształcącego przywitała obie ekipy. Nie stało się tak na skutek braku zainteresowania, lecz w wyniku zachowania środków bezpieczeństwa. W 6. minucie trafieniem z Toruniem przywitał się jeden z zawodników, którzy latem wzmocnili TLU Kalę Izolacje – Tomasz Łukasiewicz. W pierwszej tercji cenne trafienia dla klubu z grodu Kopernika dorzucił jeszcze w 12. i 14. minucie Adrian Popławski. Tym samym torunianie prowadzili już 3:0 i pewnie kontrolowali mecz.

Po wejściu na parkiet w 22. minucie spotkania do braki opaleniczan trafił Rafał Gurski. Pół minuty później pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobył Karol Kurpisz. A chwilę później dobrą passę gości podtrzymał Mateusz Lewandowski. W 31. minucie piąte trafienie dla TLU Kali Izolacje padło z kija Macieja Śliwińskiego. Zawodnicy klubu z Wielkopolski pokonywali bramkarza torunian jeszcze dwukrotnie w tej części meczu.

Mecz nagle stał się na styku. W 43. minucie drugie tego dnia trafienie zanotował Przemysław Ptaszyński i na tablicy wyników widniał remis. Podopieczni Przemysława Popławskiego jednak szybko wzięli sprawy w swoje ręce. Trzecie trafienie i szóste dla torunian zaliczył w 45. minucie Adrian Popławski. Kilkanaście sekund później na listę strzelców wpisał się powracający do gry w toruńskim klubie rodowity torunianin Łukasz Nowasielski. W 50. minucie do bramki gości trafił Emil Piasecki i powtórzył on to jeszcze w 57. minucie. Tym samym TLU Kala Izolacje pokonała zespół z Opalenicy 9:5. Najlepszym zawodnikiem drużyny z grodu Kopernika wybrany został Piotr Różański, który tego wieczora aktywnie asystował swoim kolegom. Nasi unihokeiści za tydzień zmierzą się na wyjeździe z UKS Victorią Gutłowy.