Dla jednych bezwartościowe bajki. Dla innych religia i lifestyle. Święto fanów Star Wars po raz piąty miało miejsce w naszym województwie. Przyciągnęło uwagę setek mieszkańców regionu oraz całej Polski.

Star Force to piąta nominacja do nagrody „Toruńska Inicjakcja 2013″. Organizatorzy przyczyniają się nie tylko do popularyzacji sagi „Gwiezdnych Wojen”, ale także do promocji Grodu Kopernika. Na imprezę zjeżdżają się fani z całego kraju. Niekiedy zauroczeni atmosferą Torunia wracają, aby poznać atuty tego miasta – niekoniecznie już związane ze światem fantastyki.

Zabawa zaczęła się po dziesiątej, a trwała do białego rana. 30 listopada z inicjatywy lokalnych bastionów fanów „SW”, a także dzięki wsparciu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej i Urzędu Marszałkowskiego, odbył się kolejny zlot wszystkich tych, dla których obejrzenie filmu czy przeczytanie książki to przekroczenie progu świata fantastyki, początek przygody. Utożsamianie się z „odległą galaktyką” czasami nie ma granic, a możliwości zagłębienia się w ten świat jest wiele. Młodzi fani kolekcjonują figurki i stroje; starsi sami je robią. Na Star Force można było pochwalić się umiejętnościami plastycznymi, ale też obejrzeć walki na miecze świetlne. Konkursy, pokazy, wystawy, wykłady – choćbyśmy całą dobę poświęcili przygotowanym atrakcjom, nie bylibyśmy w stanie uczestniczyć we wszystkich. Ale nie trzeba poświęcać ani chwili, żeby poczuć magię atmosfery. Na ulicach miasta roiło się od przebierańców do złudzenia podobnych do pierwowzorów z kinowych ekranów. Festiwal tak atrakcyjny, że nie zabrakło także laików, z których żaden nie powie, że to jego ostatnie spotkanie z wojownikami Jedi i Rebeliantami.

Dla wielu najważniejszym punktem zlotu jest spotkanie z niecodziennymi gośćmi kujawsko-pomorskiego. W tym roku byli to: aktor Garrick Hagon oraz rysownik Mariusz Ganzel. Ogromne, także medialne, zainteresowanie tymi wydarzeniami to najlepsze zaproszenie na kolejne „fantastyczne” Star Force i dowód na to, że organizatorzy jak najbardziej zasługują na zwycięstwo w „Inicjakcji”.

Zachęcamy do zaglądania w toruński kąt „Odległej Galaktyki”: http://starforce.eu/

„Imperialny” fanpage:  https://www.facebook.com/pages/Toru%C5%84skie-Imperium-Star-Wars/137980349588603?fref=ts

[Fot. Toruńskie Imperium Star Wars]