Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu we współpracy z Urzędem Miasta Toruń wyszła z inicjatywą stworzenia toruńskiego bonu turystycznego. W ramach tej akcji, chętne osoby mogą wesprzeć turystykę naszego miasta i jego okolic już teraz wykupując usługę, by móc ją zrealizować w późniejszym czasie. 

Toruński bon turystyczny – na czym polega taka akcja promocyjna?

Akcja toruńskiego bonu turystycznego jest formą wsparcia dla branży turystycznej z Torunia i najbliższych okolic. W ramach tej inicjatywy, którą stworzyła toruńska Lokalna Organizacja Turystyczna razem z Urzędem Miasta, potencjalni turyści mogą kupić bony na usługi hotelarskie, gastronomiczne, wstępy do atrakcji, usługi przewodnickie, udział w zorganizowanych wycieczkach lub imprezach, a także inne usługi turystyczne, do wykorzystania po wygaśnięciu epidemii. Co jednak ważne, odbiorcy akcji wykupując bon już teraz otrzymują znaczne zniżki w porównaniu z regularnymi cenami, nawet do 30%. Usługę będzie można wykorzystać w wybranym przez siebie czasie, jednak nie krótszym niż do końca roku kalendarzowego. Wiele podmiotów będzie jednak sprzedawać bony o ważności do roku od dnia zakupu.

Jak możemy kupić toruński bon turystyczny?

Bon jest sprzedawany bezpośrednio przez dostawców usług i atrakcji. Warto wspomnieć, że cała akcja została objęta patronatem Prezydenta Miasta Torunia, a promocja akcji odbędzie się zarówno na skalę regionalną, jak i krajową, przy wsparciu Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, Polskiej Organizacji Turystycznej i innych lokalnych instytucji turystycznych. Do akcji przystąpili między innymi: Hotel Bulwar, Hotel Filmar, Cukiernia Lenkiewicz, Pierogarnia Stary Młyn i Stary Toruń, biuro przewodnickie Copernicana i wiele innych! Pełną listę usługodawców możecie odnaleźć tutaj.

Chętne podmioty, które chcą przystąpić do akcji promocyjnej, mogą kontaktować się mailowo z Lokalną Organizacją Turystyczną w Toruniu pod adresem: biuro@lottorun.pl.

Źródło: lottorun.pl