Niezbytjasne, Błyskawiczne, Czerwony Gryf, Czarna Hańcza, Świtezianka, Zębata Żaba…

Dotychczas piwowarzy zaskakiwali oryginalnym nazewnictwem swoich wyrobów, ale także kreatywnym łączeniem piwa z pomarańczą, sezamem, kawą czy… bananem. Nie inaczej będzie 20 grudnia w Krajinie Piva, gdzie odbędzie się Toruński Zlot Piwowarów Domowych.

Popularny złoty trunek kojarzony jest raczej ze studentami, którzy go spożywają. Jednak w Toruniu nie brakuje młodych ludzi (i nie tylko młodych), którym nie wystarcza upajanie się piwem z marketu czy z barowego „kija”. Mowa o bohaterach Zlotu Piwowarów prezentujących rzadką umiejętność ważenia piwa w domowych warunkach. Impreza odbędzie się już po raz piąty. Ostatnia miała miejsce w lipcu tego roku.

Oprócz browarników, na imprezie nie może zabraknąć konsumentów. I tu zaproszenie dla wszystkich ciekawych świata domowego piwa. Ale zgłoszeni degustatorzy mają także bardzo ważne zadanie – to oni będą oceniać piwa uczestniczące w zlocie i konkursie zarazem (to pierwszy w Polsce konkurs konsumencki). Do tego zadania wyznaczonych zostanie aż stu chętnych zgłoszonych na stronie TZPD. Piwa będą ważone w trzech kategoriach: Rauchbier, Cascadian Dark Ale, Russian Imperial Stout.
Na zlocie będzie można posmakować też świeżych chlebów od Koła Gospodyń Piwnych.

Rejestracja piwowarów i sędziów: zlotpiwowarow.org