Ocena redaktora

W karnawał dobrze jest wejść tanecznym krokiem. A czy na zimne wieczory można wyobrazić sobie coś lepszego, niż najgorętszy z tańców? Magiczny wieczór z argentyńskim tangiem czeka nas w Trzech Króli w Auli UMK.

6 stycznia oczarują nas porywające kompozycje Astora Piazzolli, w wykonaniu najlepszych w Polsce interpretatorów argentyńskiego tanga.  Wystąpi trio Grzegorza Frankowskiego z Krakowa, oparte na klasycznym składzie kameralnym tanga. Frankowski, kontrabasista, to polski prekursor tanga Piazzolli. Promuje tę muzykę nieprzerwanie od 1990 roku. Ma na swoim koncie liczne występy i nagrania muzyki Astora Piazzolli z czołowymi przedstawicielami tanga na świecie jak Mossallini, Binelli czy Gerber. W Polsce występuje na stałe z takimi gwiazdami jak Kevin Kenner, Waldemar Malicki, Vadim Brodski, czy Jorgos Skolias. Na fortepianie zagra sam Jacek Bylica, muzyk Ewy Demarczyk, a na bandoneonie Piotr Kopietz, czołowy wykonawca muzyki tango w Polsce.

Tango Argentino dookoła świata

Muzycy zabiorą nas w karnawałową podróż z tangiem dookoła świata. Odwiedzimy Buenos Aires, Nowy Jork, Paryż, by posłuchać utworów Piazzolli, Gardela, Galliano. Nie zabraknie także polskich akcentów – kompozycji Szpilmana, Petersburskiego, Frankowskiego. W programie obowiązkowo słynne tango C. Gardela – „Por una cabeza” znane z filmów „Zapach kobiety”, „Prawdziwe kłamstwa”, „Zły Mikołaj”. Ale to nie koniec atrakcji – podczas koncertu wystąpi zawodowa para taneczna, klasy mistrzowskiej – Paulina Policzkiewicz-Woźniak i Janusz Woźniak.

INFO:
KIEDY: 6 stycznia 2017 (piątek), godz. 18.00
GDZIE: Aula UMK, ul. Gagarina 11
BILETY: 42 zł, dostępne na: https://biletyna.pl/event/sector/id/89190

[fot. materiały prasowe]