Podobało Wam się na tegorocznym Bella Skyway Festival? Okazuje się, że dziewiąta edycja wydarzenia przyciągnęła na starówkę rekordową liczbę osób.

9. Bella Skyway Festival rozpoczął się we wtorek, 22 sierpnia i trwał do niedzieli, 27 sierpnia. Każdego dnia od godziny 20:30 do północy torunianie oraz turyści mogli oglądać 16 instalacji i mappingów. Nie brakowało zachwytów, a także… tłumów. Atrakcje festiwalu cieszyły się dużą popularnością. Obejrzało je aż 380 tysięcy osób. To o 30 tysięcy więcej niż w zeszłym roku. Instalacje znalazły się między innymi w parku przy pl. Rapackiego, w Dolinie Marzeń oraz w ruinach zamku krzyżackiego. Z kolei projekcje wyświetlano na budynku Urzędu Marszałkowskiego i Collegium Maximum.

Bella Skyway Festival – co Was zachwyciło?

Wiele osób odwiedzających festiwal chwaliło projekcję we wnętrzu Kościoła Św. Ducha. Niestety narzekano również na kolejki, które tworzyły się przed wejściem. Zainteresowanie budziła też efektowna instalacja na ulicy Szerokiej. W tym roku po raz pierwszy jeden z mappingów można było oglądać w trójwymiarze – przez okulary 3D odwiedzający podziwiali Urząd Marszałkowski i wyświetlane na nim obrazy. Organizatorzy podjęli spore wysiłki w zapewnieniu bezpieczeństwa zwiedzającym. Na straży starówki stanęły autobusy MZK.

Nasze relacje z festiwalu możecie obejrzeć tutaj i tutaj. Przeżyjcie to jeszcze raz!

W przyszłym roku w Toruniu odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Bella Skyway Festival.

[fot. Sara Watrak]